Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "3D-s" videót miben lehet...

"3D-s" videót miben lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Csak kezdő vagyok az ilyen cad programokban, de az elképzelés az, hogy van van egy rövid animáció aminek van egy fő karaktere ő van középen és a videó alatt folyamatosan változik. például egy virág nő ki a földből és kivirágzik. De a gond inkább itt jön: Azt szeretném, ha közben körbe tudjam járni. Olyan mint a youtube-os 360°-os videók, csak itt nem a nézőpont a fix, hanem a növény. Valakinek van erre bármi ötlete, hogy milyen programot használjak hozzá, egyáltalán lehet ilyet csinálni? Félre értés ne essék, nem azt akarom hogy a videó közben a kamera körbejárja a virágot, hanem hogy a kész videó minden másodpercében a néző döntheti el, hogy a kamera milyen szögből veszi a virágot.

2019. aug. 5. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem program kérdése, speciális kamera riget használnak amivel 360 fokban tudnak rögzíteni. Cad programok másra vannak, nem renderelésre, kész megoldást erre valószínűleg nem fogsz találni mert egyáltalán praktikus, már alapból cubemapet renderelni sokáig tart, de így hogy forgatni is akarod egy pályán(és feltételezve hogy csak egyetlen síkban, egy körpályát leírva a jeleneted körül ~ fel-le mozgás nélkül) brutálisan megdobja a számításiigényét a dolognak. A lehető legkisebb számokkal is egyértelmű lesz hogy miért nem poén ez, 24fps egy egy perces videónál 1440 frame, ha akár csak 10 fokonként akarsz nézelődni már 51 ezer frame fölé mentél, egy fokonként(ami még mindig messze nem folyamatos) meg 518 ezer felett vagy. Egyetlen síkon, ha minden irányból szeretnéd körbejárni akkor ~186.5 millió frameről beszélünk, azon a ponton már azt is megkockáztatom hogy a videó betöltéssel is lehetnek gondok, nem hogy a rendereléssel.

Ennek valós időben sokkal több értelme van, csinálsz egy animációt amelyikben program akarsz, aztán pl unity\unreal ben lejátszod miközben forgatod a kamerát amerre jónak látod.

2019. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatod bennem is átfutott. De akkor ha jól értem, arra gondolsz, hogy megcsinálom a teljes animációt pl blenderben, aztán átrakom a teljes animációt unitybe és ( Unityvel nem vagyok annyira ismerős) ott lesz megoldva a forgatós történet?
2019. aug. 5. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább "játékként" (vagy pontosabban alkalamzásként) kellene megcsinálnod és nem videónak, mert ahogy az első írta, a videó elég problémás.
2019. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

*alkalmazásként

(bocsi, félre pötyögtem)

2019. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is valamilyen játékmotorral próbálkoznék, vagy ha esetleg online szeretnéd, akkor a babylon.js-t tudnám ajánlani.
2019. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
100%

„...megcsinálom a teljes animációt pl. blenderben, aztán átrakom...”

Jóllehet, a 2.8-ból tudomásom szerint már kiszervezték a játékmotort (⇨ [link] ), az előző verziókban ott van, tehát a Blender elhagyása nélkül is elkészítheted futtatható programként.


„a videó elég problémás”

Ahhoz képest pláne, hogy nemcsak elkészíteni kéne, hanem valamivel le is játszani. A közönséges 360°-os videókra van vetítőprogram, erre nincs. Valószínűleg nem is lesz, mert a végtelent ostromló embertelen adattömeg használatánál a 3D-megoldás csak gazdaságosabb lehet.

2019. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek.
2019. aug. 8. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!