Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha túl sokáig állítok meg egy...

Ha túl sokáig állítok meg egy műsort a tv-n, akkor ténleg beleéghet a képernyőbe?

Figyelt kérdés
Már sok helyen hallottam, de többnyire humor keretei között. Az újfajta ECD képernyőre tényleg ráéghet a képernyőbe a jelenet?

2019. aug. 20. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olednek. A lcdnek nem.
2019. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ECD az nem tudom mi, de a beégés a régebbi CRT monitorokat/tévéket érintő probléma. (Meg talán az új OLED kijelzőket, de ezt csak hallottam és nem tudom hogy igaz-e.)
2019. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2: Azért a régi CRT-ket is eléggé meg kellett terhelni, hogy valami beléjük égjen. Mondjuk éveken át, napi több órában kellett, hogy ugyanazt mutassák. Én láttam olyan monitort, amibe beleégett az Excel-tábla, de az éveken át, napi 8 órában Excelt futtatott.

A plazmatévéknél tudom, hogy szintén volt beégés, bár ott az csak ideiglenesen.

Hogy az új technikáknál melyikre igaz, azt nem tudom. De egy kereséssel kideríthető. :)

2019. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hacky válasza:
100%
Samsung tv-k nél, illetve samsung kijelzőknél gyakori jelenség. Sok éve samsung telefonjaim vannak, mostani is kezd beégni S9+. (felső értesítési sáv, ami ugye mindig világít, szinte ugyanúgy, akksi, töltöttség stb...) Illetve a galaxy S7 edgem is be van égve. De nem úgy, hogy konkrétan le lehet olvasni adatokat, hanem ilyen homályos foltok. A régebbi samsung tv-nk is volt, hogy beégett. Ps4-em akkor lett meg, és gondoltam elmegyek fürdeni, de csak pause-t nyomtam, beleégett, de pár perc után kitisztult. Van újabb sasmung tv-nk azóta, azzal nem kísérletezek:)
2019. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!