Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Árthat ez a számítógépnek és...

Árthat ez a számítógépnek és egyéb eszközöknek?

Figyelt kérdés
Nos,a helyzet az hogy a házam felújítása során a tv-t és házimozit és a számítógépet és kiegészítőit árammal ellátó konnektorokat úgynevezett váltókapcsolós dugaljakra cseréltem.Egydül élek,ha elmegyek melózni ezeket lekapcsolom hogy ne legyenek áram alatt.Nem megtakarítás céljából hanem van egy bizonyos fóbiám ezen a téren,mi van ha áramkimaradás van,tönkremegy valamiért a tv-m vagy a pc-m,vagy netán valamilyen oknál fogva kigyullad valamelyik amikor nem vagyok otthon.Egyébként tv,házimozi rendszer-pc,monitor,hangrendszer,modem,wifi router amikről szó van.Így ahogy írtam is ha hosszabb időre,pl:egy műszak erejéig távol vagyok ezeket lekapcsolom,áramtalanítok.Hosszú távon árthat ez az eljárás vmelyik eszköznek?

2019. aug. 23. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Miert artana? Nem is ertem mibol gondolod...
2019. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abból hogy technológiai csőhálózat szerelő vagyok,és az elektronikához full hülye.Csak sok százezres dolgokról van szó,és ha nem egy áramkimaradás,akkor ne én tegyem mondjuk azzal tönkre hogy napi szinten lekapcsolok mindent.Ha tudnám hogy nem árt nekik akkor nem kérdeztem volna meg.
2019. aug. 23. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:

max lemerül az alaplapi elem, elveszti az óra beállítást a router. (néhány PPPoE tanusítványt is használó szolgáltatónál gond lehet, mert nem lesz hiteles a kapcsolat)

Illetve ha nagyobb áram löket éri nem védi meg a hardvert ha nem a fázis van lekapcsolva, hanem a null.

Plusz ha nagyobb fogyasztású eszközök is vannak, célszerű zavar szűrőt is integrálni, esetleg egy túlfeszültség védővel ellátott elosztóval.

2019. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen aramloket ha meg van szakitva az aramkor okostojas? OMG.
2019. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb csak az egyik szálat szakítja meg, EU - Német csatlakozású konektoroknál mivel fordítva is csatlakoztathatóak, nem feltétlen a "fázis" amin keresztül kapja a löketett, és a védő földelés felé elektronikát megsütve távozik.
2019. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az internet modem + routert nem szokás áramtalanítani, az 5 lemezes NAS számára pedig egyenesen káros, a (szolgáltatós tányérostv) műholdvevő fejegysége is állandó tápot igényel, vagy a lakásriasztó se örül ha aksiüzemre kényszeríted, és még sorolhatnám..
2019. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!