Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop képernyő csikozodik,...

Jóska Pista Zsolt kérdése:

Laptop képernyő csikozodik, belépni se lehet. Mit tudok csinálni még?

Figyelt kérdés

A laptopomnak semmi baja nem volt idáig. Ma használat közben egyszer csak kifagyott minden és újraindítás után csikozodni kezdett a képernyő össze vissza. Belépni se tudok már mert kiírja hogy a rendszer betolteseben hiba van majd újraindul és ennyit csinál.

Szét szereltem kitakarítottam,másik képernyővel próbáltam, ramokat felváltva kiszedtem semmi nem segített. Lehet még valamit tenni?



2019. aug. 28. 15:09
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

Itt van 4 kep

2019. aug. 28. 15:15
 2/4 anonim ***** válasza:

A csíkozódás hardverhiba. Gyakori probléma.

Valószínűleg a GPU forrasztása elvált valahol az alaplaptól vagy az egyik videó memória modulnak lett valami baja.


Annyit lehet tenni, hogy újra kell forrasztani a GPU-t, de ezt kétlem, hogy otthon meg tudja csinálni mert speciális eszközökre lenne szükség.


Az hogy ez hogyan működik itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=jLViTC6XkpA


Ha otthon nem megy akkor marad a szerviz, de rengeteget elkérnek egy ilyen műveletért. Viszont sok amatőr van aki ilyennel foglalkozik talán ők kevesebbért meg próbálják.


Vagy ha nem akkor el kell adni vaterán vagy hardveraprón, mert ez teljesen javítható akár otthon is és pont emiatt nem is kell túlzottan lejjebb adni az árából.

2019. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ha tényleg minden mindegy akkor szét kell szedni, szerezni kell egy hőlégfúvót.

A GPU körül bekenni forrasztózsírral, és hőlégfúvóval melegíteni 4 percig a GPU-t (kb 200 fokon), vigyázva, hogy a GPU körüli alkatrészek ne melegedjenek túl, ezt alufóliával meg lehet oldani.

2019. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, gondolkodtam már azon is hogy alkatrésznek eladni talán meglehetne próbálni.
2019. aug. 28. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!