Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kedves felhasználók! Milyen...

Kedves felhasználók! Milyen operációs rendszert használjak szerintetek?

Figyelt kérdés

Windows7 Home Premium-om volt, csak a Microsoft (ugye) abbahagyja a támogatást, és tanácstalan vagyok, mit használjak? Én határozottan NEM szeretem a Windows10-et... Szerintem nem megbízható... Magánszemély vagyok, 2* éves, és szeretnék egy gyors, megbízható, biztonságos oprendszert. Firefoxot használok, és nem szeretnék Microsoft terméket...


Támogatásotokat előre is köszönöm.



#váltás #Windows7-ről
2019. aug. 29. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdeti belépőnek Linux Mint, ha még nincs tapasztalatod a témával. Az egy jó és megbízható OS napi használatra.
2019. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ubuntu Linux. Gyors, megbízható, szinte mindennel gyárilag kompatibilis, van hozzá Firefox és szinte mindenhez amit Windowson használtál létezik ingyenes alternatíva. És mindez teljesen ingyen.
2019. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Robivosi ***** válasza:
100%

Sajnos a Win 10 ma sem a legjobb rendszer, pedig az lehetne, de ugye ott van az a bizonyos frissítés utáni mizéria. Azaz vagy minden gond nélkül frissül a Windows, vagy a legrosszabb esetben, frissítés után el sem indul a rendszer.

Win 8.1-nek ilyen gondai nem sűrűn vannak. 2023 januárig kap támogatást. Vannak hozzá ingyenes progik, amelyekkel teljesen használhatóvá tehető.

Windows helyett hasznáhats Linux rendszert is.

2019. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/channel/UCiZKOL9u29USCXjOkH2Psrw


Linux Mind videókat ajánlom ha elakadsz valahol illetve van magyar linuxos discord szerver is ahol linuxal kapcsolatos témában tudunk segíteni.


Linux Mint vagy MX Linux vagy Pop Os vagy Manjaro amiket nézz meg elöször melyik tetszik és azt rakd fel.

2019. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én első körben Windows 8.1-re váltanék. A csempés start menüt könnyű lecserélni, és ezt leszámítva tiszta 7, csak épp 2023-ig támogatva. Mellé pedig mehet egy Linux Mint, hogy belerázódj a Linux világába. Kezdőknek ideális rendszer, gyors, kevés erőforrást használ ha XFCE felületet választasz, és 99%-ban le van fordítva magyarra.
2019. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaitokat, szerintem is a Linux lesz a legjobb.

Még egyszer kösz!

2019. aug. 29. 12:56
 7/10 Shaddark ***** válasza:

Windows 10 Professional.

Véletlenül se home és nem lesz "mizéria"...

2019. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@gyoom

Én mondjuk kezdőnek nem ajánlanék Arch alapút, bár tény, hogy ilyen szempontból a Manjaro a befogadóbbak közé tartozik.

2019. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 a Manjaro akkor talán jobb választás ha hibrid vga-s laptopod van, mert az átkapcsolás eddig a legtöbb gépnél jól müködött ott.

pl: Intel és Amd vagy Intel és Nvdia esetén jól jöhet.

Egyébként nem rossz rendszer, de azért nálam volt néha egy két kisebb bug ami a rendszer ujraindítása után már jó lett. A grafikus szoftverkezelő néha nálam beragad, de hogy miért az rejtély eddig.Pesze ha nem akarom újraindítani akkor törlöm egyszerüen a db.lock fájlt és meg van oldva :D

2019. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz
2019. szept. 7. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!