Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu partíció méretét, hogy...

Ubuntu partíció méretét, hogy lehet átadni egy Windows meghajtónak?

Figyelt kérdés
Na szóval korábban telepítettem az Ubuntu 9.10-et, és a telepítés közben hoztam létre új partíciókat, de az meg pont az egyik legnagyobb tárhelyű meghajtómnak majdnem a felét lefoglalta - E: meghajtó Ubuntu telepítése előtt 74 GB most Ubuntu telepítése után 42 GB - Hogyan lehetne az Ubuntu meghajtóról visszaszerezni azt a 32 GB-ot, hogy a Windows-nak ne legyen baja?Akár az Ubuntu-t is képes lennék eltávolítani miatta, mert azon a meghajtón voltak a dokumentumaim, és a többin meg programok vannak, amiket nem távolíthatok el.Kicsit összegezném akkor, hogy hogyan lehetséges az Ubuntu partíció méretét(32 GB) visszahelyezni az E: meghajtóra? Aki segít, annak előre is 1000x köszi!
2010. júl. 14. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ubuntuban felteszed a GParted nevű programot, vagy a számítógéped beindítod az Ubuntu telepítő CD-ről, abba azt hiszem ott van a GParted. Ezt elindítod, és át lehet benne méretezni.

(inkább a CDvel próbáld, mert ha a rendszer használja azt a particiót, akkor másképp lehet, hogy nem működik a dolog.)

2010. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kerestem CD-n de sajnos nincs rajta:(
2010. júl. 14. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor telepítsd. :)

A Synaptic-ban keress rá:gparted, majd telepítsd, nyomd meg a pipát, és felrakja. Ezután meg fog jelenni az alkalmazások között.

2010. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:) Ezer köszi:) Sikerült.
2010. júl. 14. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!