Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NTFS verziók kompatibilitása?...

NTFS verziók kompatibilitása? Nt4 2k w7 10

Figyelt kérdés

Egy win10 el formázott NTFS (mbr) HDD-t tud olvasni(?) és írni(?) a windows 2000 (?) és az NT4 (?) ha csak sima adatmásolásról lenne szó? (nincs se bitlocker se efs se extra jogosultságok)

Verziókülönbségről, méretkorlátról, ansi-unicode különbségi dolgokkal riogattak.


Retro gép építéshez kellene az info.



2019. szept. 1. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
"Az NTFS vagy New Technology File System (új technológiájú fájlrendszer) a Microsoft Windows NT és utódainak (Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003) szabványos fájlrendszere. A korábbi Windows 95, 98, 98SE és ME nem képesek natív módon olvasni az NTFS fájlrendszert, bár léteznek programok erre a célra is."
2019. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 Nem a kérdésre válaszoltál.
2019. szept. 2. 08:12
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos csak VirtualBox-ban sikerült kipróbálni pár file másolgatásával, de úgy néz ki kezeli a régi os a nálánál jóvalt később bevezetett filerendszert is.

[link]

2019. szept. 2. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az NTFS visszafelé is kompatibilis, de ezt csak így gondolom, nem találtam róla bizonyítékot.
2019. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!