Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki telepíti a Windowst DVD-ről?

Ki telepíti a Windowst DVD-ről?

Figyelt kérdés

..És ki telepíti pendriveról?


IQ-t is írjatok!



2019. szept. 3. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gépen, amiben van DVD és nem bootol pendriveról, arra DVDről szoktam, amelyik gépen meg nincs DVD de bootol pendriveról, azt meg pendriveról szoktam telepíteni. Nem tudom mennyi az IQ-m. Gépeket szoktam telepíteni IQ tesztek kitöltése helyett.
2019. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pendrive-ról szoktam, DVD-ről évek óta nem telepítettem.


Az IQ tesztre rápisiltem, vártam 20 percet, de hálistennek nem mutatott semmit, megnyugodtam.

2019. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
83%
10 éve még nem voltak ilyen jó árban a pen drive -ok, akkor én is gyakran DVD lemezzel kínlódtam. Ma már nem luxus cikk a nagy kapacitású pen drive sem. Amellett hogy egy csomó időt spórolok meg, mindíg a legújabb frissítéseket tartalmazó változatot telepíthetem a gépekre.
2019. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mr. V. ***** válasza:
18%

DVD-ről az telepíti, akinek ki van írva és az adott gépben jó a DVD olvasó, mert amíg kiírná az ember penre, az is idő, így kb. ugyanott van időben, mint egy más DVD-re írt változat telepítésével.


Egyszerűbb, mert mindkét boot módot támogatja (legacy, UEFI).


Penről az telepíti, aki tud arról bootolni.

Csak 1 féle boot mód választahtó pen esetében a felírás előtt. Másik fajta boothoz újra kell írni az egész telepítőt/pent.


Tehát ha gyorsan akarsz telepíteni és van modern géped, azonos boot formátumban felírt (kész) pen, akkor ez a jó megoldás.


Ha bármilyen géphez használnád, akkor DVD. Elvégre az 50-100Ft és 5-10 évig használható, míg a pen 5-8e Ft és nem biztos, hogy évekig a telepítőt tartod rajta... ha meg letörölted, akkor az újra felírás sok időt vesz el, ami így közel azonos telepítési időt eredményez a lemezzel.


Nekem megvan WinNT-től az összes rendszer lemezen (CD, DVD), így én pl. nem szóraozok pen-re írással, hanem lemezzel dolgozom.


Nem a legfrissebb (már butított) változatot telepítem soha, hanem az első hivatalos kiadást, amire a gyártó azt merte mondani, hogy készen van. Telepítés után pedig minden frissítést letiltok és ezáltal évekig stabil rendszer marad, nem kell várni ki vagy bekapcsolásnál, nem romlik el egyik napról a másikra, csak stabilan működik. (Cégnél is így járok el, mert W2k3 esetében csináltam 1 tesztet: frissen telepített rendszer 30mp alatt teljesen felállt (HDD lepihent, nem villogott tovább), míg utána hagytam az összes frissítést leszedni (1,5GB, durván 1,5 óra szüttyögés), majd megvártam, hogy ne az első indulás legyen, újraindítottam mégegyszer, a boot idő 30 másodpercől 1:30-ra, azaz 3x-osára nőtt és igazából még mindig csak egy alap win volt fent.

A "biztonsági frissítések" mind sablonszöveggel rendelkeznek, tehát semmi magyarázat nincs rá, valójában mire is kell...

Persze a funkcióbővítést (új fájlrendszer támogatása, stb.) én is szoktam telepíteni, vagy .net újabb verziója, mert arra szükség lesz, de mindent csak kézzel és semmit, ami "biztonsági frissítés".


Itt is sokan panaszkodnak, hogy 1 frissítés után megváltozott a képernyő, nem indult el többé a gép, valami nem megy, ami addig ment, stb. Ez is igazolja, hogy egy működő és jól működő dologba nem érdemes belepiszkálni "frissítésekkel", mert nem lesz jobb, csak egyre rosszabb.


Ha az első verziót ki merték adni, pénzt mertek kérni érte, akkor annak kész kellett, hogy legyen.

Ha egy autógyár is naponta hívná vissza az autót, hogy ezt a csavart meg kéne még húzni, rájöttünk, hogy mégis csak erősebb fék kéne bele, a km-órán állítunk, mert pontatlan, stb. akkor te is elgondolkodnál, hogy az az autó valóban kész van-e és közlekedhetsz-e vele, vagy naponta a szerviz bele kell piszkáljon.


Így gondolja át valaki a szoftvert ezzel a párhuzammal és megérti, hogy miről beszélek!

2019. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenről telepítek Windowst. Néha még floppyról is. Retrózok és nincs pendrive->floppy emulátorom, meg aztán purista vagyok, ha van rá egy mód, szeretek korhű gépeket összehozni.


Évekkel ezelőtt kitöltöttem a Mensa Hungariqua próbatesztjét ( [link] ), az a legpontosabb, amivel szolgálhatok. Az 117 pontot mért.

2019. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
#4 a hasonlatod az autóval teljesen értelmetlen, az hogy fejlesztik nem azt jelenti hogy bármi gond lett volna vele(ahogy attól hogy gyártani kezdenek egy autót nem azt jelenti hogy hibátlan - ha már itt tartunk, mutass már egyetlen olyan autót aminek nincs típushibája ami miatt sírnak a fórumokon). A szoftver nem autó, ha tudnák fejleszteni a sorozatgyártás után(és btw az autók szoftverét ugyaúgy frissítik) akkor csinálnák. Nagyon naiv hozzáállás, hogy addig dolgoznak rajta amíg tökéletes nem lesz, ez sosem így működött és soha nem is fog - és nem is kell neki, nem fogok 15x annyit fizetni egy autóért amit 15x addig tartott megcsinálni mert nem akarták hogy nyikorogni kezdjen az ajtó, inogni kezdjen a sebváltó, vagy idő előtt elpattanjanak az izzók. És te sem fogsz, csak egy tökéletes terméket vársz mert gondolom az életben nem dolgoztál olyan területen aminek bármi köze lenne bármilyen fejlesztéshez.
2019. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!