Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Digitális rajztáblánál hogy...

Digitális rajztáblánál hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Wacom termékei között keresgéltem magamnak valót, ugyanis legtöbben ezt a márkát ajánlották nekem (:

Digitálisan még sosem alkottam, de szeretném kipróbálni, így elnézést, ha fura a kérdésem.


Szóval láttam olyan táblákat (az "árbarátabb" kategóriában) amiknek úgymond nincs kijelzőjük, tehát csak a monitoromon jelenik meg amit alkotok. Ebben az esetben honnan tudom, hogy honnét emeltem fel a ceruzám, azaz hogy hol folytassam a rajzom? :D Vagy ezek úgy is érzékelik a kurzort, ha csak mozgatom felette? Tényleg bocs ha hülye kérdés, sosem használtam még ilyet, videókon is csak olyanokat láttam, akik már kijelzővel dolgoznak.


Valaki esetleg tudna nekem ajánlani Wacom termékei közül olyat, ami egy kezdőnek megteszi, DE a későbbiekben is jól szolgál, egy haladó számára?

Köszi a választ!



2019. szept. 4. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
A Tábla csak egy érzékelő felület ami egy pad, amin rajzolsz. Leginkább a touch padhoz hasonló. A kurzort a monitoron a rajzoló programba fogod látni és ott rajzol ahol van, az teljesen mindegy, hogy hol érinted a táblához. A táblán nem fog az eltárolva lenni, hogy na akkor, ha a rajz bal felső sarkához akarsz rajzolni akkor a táblán is a bal felső sarokba kell rajzolni.
2019. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!