Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki a laptopom...

Miért kapcsol ki a laptopom 30 perc után?

Figyelt kérdés
Pontban 30 percenként kikapcsól magától, ha használom, ha csak be van kapcsolva. Ugyan ezt csinálja ha csak a biosba lépek be. Már próbaltam úgy is hogy kiszedtem a vinyót, ramot, próbáltam tápról, csak akksiról de már nincs ötletem. Nem melegszik, venti megy benne, proci újra lett pasztázva.

2019. szept. 14. 14:17
 1/2 kisplevi válasza:
elég valószínű hogy túlterhelődik a cpu vagy tönkrement az aksi
2019. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A BIOS újraírása segít. De sajnos sem Windows alól, sem pendrive-ról flash-elve nem javul meg, csak a chip törlése és újraírása segít. Ehhez egy programozó eszközre lesz szükség. A neve: CH341A 24 25 Series EEPROM Flash BIOS USB Programmer Module. Az interneten 1000 Forint körül vehető meg.

Az alaplapon meg kell keresni a bios chipet. Általában a processzor közelében van, 8 "lábú" és a leggyakrabban Winbond van ráírva. (de lehet más típusú is)

Egy másik laptopra le kell tölteni a CH341A programozóhoz tartozó drivert és felhasználói programot. (Ingyenes és sok helyen megtalálni. Youtube videók is nagy számban segítenek.)

Ugyanígy, a második laptopra kell letölteni a beteg alaplaphoz tartozó jó bios fájlt. A kiterjesztése valami.bin lesz. (Csak a BIN kiterjesztésű fájl jó! Néhány oldalon pénzért kínálják, de, ha az ember türelmesen keresgél, akkor biztosan talál free download-osat is.)

Ezután a programozót csatlakoztatni kell a második laptop USB portjához, érintkezős csipeszét pedig a beteg alaplap a hibás chipjére kell tenni.

A programozó használatával, és a letöltött programok segítségével most már törölhető a hibás BIOS és újraírható a chip. Sok Youtube videót találni a programozó használatáról...

2021. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!