Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ragad a Shift billentyűm, mit...

Ragad a Shift billentyűm, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Két napja körülbelül, nem tudom lenyomni rendesen a Shift billentyűt, és így sokszor nem érzékeli hogy szóközt akarok írni, és egybe írja a szavakat. Erősen rá kell ütnöm, hogy sikerüljön a szóköz. Mit tudok csinálni? Laptopom van, nem akarom szervízbe vinni, mert akkor hetekig nem lesz laptopom. Valaki járt már így? Sikerült magának megoldania?


L/23


2019. szept. 20. 18:50
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Szerviz nélkül aligha lehet megoldani, ha csak nincs egy kis műszaki affinitásod.

Kerülő megoldás létezik csak, vásárolni kell egy USB -s billentyűzetet és azzal használni.

2019. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Műszaki affinitásom nincs, de nagyon jó a kézügyességem. Egeret szereltem már szét, hogy kitisztítsam a port belőle és utána össze is szereltem. Igaz, nem működött, de előtte se már. A laptopot valahogy szét lehet szedni és kitisztítani? Lehet macskaszőr ment bele, mert van két macskám és szeretnek a laptopon átmászni meg ráfeküdni.
2019. szept. 20. 19:52
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Mindent szét lehet szedni. Típus alapján rengeteg videót találsz videomegosztó oldalakon.


A laptop billentyűzetét is szét lehet szedni, csak nagyon nehéz. De ez is típusfüggő.

2019. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

Valószínűleg fizikai problémája lesz ahogy írták, tehát szerelni kell(ene).


Azt mondjuk nem értem hogy a szóköz beírásához miért kell a SHIFT használata, de "B" tervnek (workaround) használd a másik SHIFT billentyűt.

2019. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak egy shift billentyűm van, ott a betük alatt középen az a hosszú. Én másikról nem tudok. Meg nehéz is lenne átszokni, akkor inkább szervíz..
2019. szept. 21. 12:12
 6/10 Szirty ***** válasza:

Értem.

Akkor neked a szóköz billentyűd rossz és nem a SHIFT.

A SHIFT az a gomb, amit ha nyomva tartasz nagybetűt és számok helyett írásjelet írhatsz...

2019. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Végül is, mindegy hogy hívjuk.. de viszont akkor már értem miért nem működtek a parancsok, mert a shift helyett szóközt nyomtam. Lehet a többivel is ez a baj. Rá kéne írniuk, hogy mi micsoda..
2019. szept. 21. 17:55
 8/10 Szirty ***** válasza:

Általában rá van írva.

[link]


De a billentyű elhelyezéséből is következik a funkciója.


[link]

2019. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Enyémen nincs ráírva. Csak két nyíl van, ami fölfelé mutat.
2019. szept. 21. 18:53
 10/10 Szirty ***** válasza:
Igen. Az a SHIFT billentyű szimbóluma ahogy azt az első képen is láthattad.
2019. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!