Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows Media Player 12 nem...

Windows Media Player 12 nem települ fel, Windows 10? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


az a problémám, hogy egyszerűen nem települ fel. Felmentem a hivatalos Microsoft weboldalra, ahol leírta, hogy mit kell csinálni (angol Windows-om van).


Settings -> Apps -> Optional features -> Add a feature -> Windows Media Player Install


Megcsinálom, de nem települ fel. Nincs ott a Vezérlőpult-ban a Programs and features-ben, megnézem a telepítési helyén (C/Program Files x86/Windows Media Player), de a mappában csak mappák vannak, amik teljesen üresek. Illetve ha videót akarok lejátszani, akkor sem találom sehol, mint opció. Próbáltam ugyanitt letörölni majd újratelepíteni, de semmi. Start menüben sem jelenik meg és szintén a Start Menüben a Windows Accessories-ban sincs ott.



Aztán olyat is találtam, hogy Start -> beírni, hogy features, majd Turn Windows features on or off, ahol kéne lennie egy olyan "mappának", hogy Media Features. Na, nekem ott nincs olyan mappám, szóval cseszhetem.



Leszedtem már vagy 8 db Feature Pack-et is, hivatalos Microsoft weboldaláról, ezek közül 3-at engedett feltelepíteni, de egyik sem segített a problémámon.



Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mit tudnék még csinálni. Természetsen a gép újraindítás minden lépésnél meg volt. Eredeti Windows, mindig felrakom a frissítéseket, szóval a legfrissebb verziójú.



Off topic: Nem értem, hogy miért nem menő Microsoft-éknál, hogy felmész a weboldalra és akkor ott egy exe, amit letöltesz, feltelepítesz és kész... Kell ez a bohóckodás, ami aztán nem működik. Határozottan elégedettlen vagyok a Windows 10-el, de ez most nem ide tartozik. Random akármilyen weboldalról exe-t meg amíg nem muszáj, nem akarok feltelepíteni. Amúgy a GTA SA nem indul el, mert nincs Windows Media Player a gépemen. Alapból VLC-t használok, szóval az ilyen kommentektől légyszíves kíméljetek, hogy miért akarom ennyire a Windows Media Player-t.


Köszi előre a válaszokat!



2019. szept. 22. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik Windows 10 verzió van feltelepítve?
2019. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Windows 10 Pro N, Version 1903 (OS Build 18362.356)
2019. szept. 22. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Telepítsd rendes Windows 10 Pro-t, az N-es verzióval csak a gondok vannak, láthatod te is, sőt, ha mobilt csatlakoztatol hozzá, akkor nem fogod elérni annak a zatzalmát az mtp mód hiánya miatt.

Addig is telepítsd a hozzá való Media Feature Packet:

[link]

Ezt a féléves frissítések törölni szokták, azután megint telepíteni kell az új buildhez valót, a mostanihoz való nem lesz jó.

2019. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, őszintén szólva az igazán eszembe juthatott volna, hogy a saját Windows verziómhoz való feature pack-et keressek...


De ez megoldotta a problémát, nagyon szépen köszönöm! És akkor utána járok ennek az N verzió, nem N verziónak! Nem is tudtam, hogy ekkora különbségek vannak úgymond házon belül!

2019. szept. 22. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!