Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új laptop! Mit kezdjek az...

Új laptop! Mit kezdjek az akksival?

Figyelt kérdés

Kell e túltölteni, "kisütni"? Hogyan bánjak vele az elején?


Illetve beépített akksiról van szó, mi az optimális használat a hosszú élettartam érdekében? Nyilván nem jó, ha pl állandóan töltön van (a régiből ki is vettem az akksit, amikor otthon használtam). De ha napi szinten töltöm, az is tönkrevágja. Mi a jó?


2019. okt. 8. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A modern lítiumion akkukat nem kell kisütni, sőt, az csak rosszat tesz nekik, ha teljesen lemeríted. Épp ezért az operációs rendszer 5-10% környékén hibernál, ezt nem szabad kikapcsolni. Ellenben nem baj, ha huzamosabb ideig töltőn van, az elektronika érzékeli, hogy tele van és lekapcsolja a töltőáramot. Viszont ha több napig töltőn van, az akku belső ellenállása miatt így is merül, amit a töltő kompenzálni kezd. Ez már csökkenti az élettartamát.
2019. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet töltőn, az elektronika meg a Windows megoldja magának a dolgot. Kisütni nem kell.

Amúgy a beépített akksi is cserélhető, csak szét kell csavarozni hozzá a gépet.

2019. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, azt gondoltam; hogy cserélni lehet, csak mivel nekem asztali gépet is helyettesít, kímélés érdekében úgy használtam korábban, hogy (nem lemerítve) akksi kivéve, otthon csak hálózat, és ha mentem valahova, akkor raktam bele és töltöttem fel rendesen az akksit. Ennél ezt ugye nem lehet megtenni, mondjuk átlagban heti egyszer lesz olyan, hogy fixen viszem magammal, a többi nap vàltozó.
2019. okt. 8. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ideális esetben 40-80%-on hagyva lehetne tárolni.

De mivel beépített, ezért teljesen mindegy... ha le kell húznod a töltőről, akkor merítsd 40%-ig mire újra töltőre rakod.

Amúgy pedig lehet folyamatosan töltőn, mert nem tudsz vele mit csinálni...

2019. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!