Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy kicsit...

Hogyan tudnék egy kicsit rendet rakni a szerveren? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Bátyám kb 5 éve csinált otthonra egy szervert a régi gépéből. Kint van a garázsban az egyik sarokban, csak hálózati kábel és áram kábel van rákötve. Először csak filmeket húztunk le rá meg seedeltünk róla, de most már mindenki azon tárolja a saját dolgait is (anyu is, bátyám is, en is...) es a 4 tb-os hdd már lassan megtelik.


A rendszernek egy külön 120GB-os ssd van a gépben. Windows XP Pro van rajta ha jól emlékszem, arról vannak megosztva a mappák.


Ha bele megyek a Számítógépbe az asztalon, akkor ott látom a meg osztott mappákat mintha usb lenne a gépbe dugva, és mindegyik pirosít mert nincs hely. Ugyan így tudunk rá csatlakozni tv-rol is, nem kell usb-n másolgatni a filmeket, egyből lehet a tvn nézni.


Próbáltam pl a le töltött dolgok közül valamiket törölni, de nem tudtam mert nincs engedélyem hozzá a Windows szerint.


Bátyám nem tudom hogyan de Valahogy úgy szokott rá csatlakozni hogy megjelent neki az XP-s asztal az ő win 10-es gépen, és rendesen tudott azon az Xp-n mindent csinálni, fájlokat törölni.


Mondtam neki hogy törölje már ki a felesleges dolgokat, de nem foglalkozik vele, azt mondja van ott még 50 giga, elég az. De ugye én is minden torrentet arra a szerverre húzok le, és hát egy játék amit akarok az van 90 GB körül, és nem tudom lehuzni.



Hogy tudnék én csatlakozni arra a gépre és legalább pár felesleges filmet vagy játékot kitörölni?



2019. okt. 18. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A te általad oda letöltött dolgok közt tegyél rendet, gondolom ott van törlési jogod.
2019. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derwer ***** válasza:

Minden bizonnyal RDP-vel csatlakozott rá (RDP = Remote Destop Protocol = Távoli asztal)

De valószínűleg nem kellene belenyúlkáélnod, hanem szólni annak aki összerakta...


Amúgy azzal számopljatok, ha egy winyó van benne, akkor az bármikor meghalhat és ha nincs backup, minden adatoknak annyi.

Érdemes lehet egy (kétlemezes) NASban is gondolkodni, ami bár nem feltétlen olcsó, de jó eséllyel sokkat kevesebbet fogyaszt és könnyebb adminisztrálni.

2019. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!