Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik monitort érdemes...

Melyik monitort érdemes megvenni 60 ezer forint körül?

Figyelt kérdés
Szinte csak CS:GO-val játszok, tehát a 144 hz fontos lenne.
2019. okt. 22. 05:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A 144 Hz-től sokkal fontosabb egy normális panel. A TN vacak: rossz a betekintési szöge és rosszak a színei.

A 144 Hz csak parasztvakítás, mert az emberi szem egyszerűen nem olyan gyors. Azon kívül a játék is jó ha 60 FPS-el fut, akkor meg minek a 144Hz?


A képfrissítés a CRT monitoroknál volt fontos, mert ott szembeötlő volt a különbség a 60Hz és a 75Hz között, utóbbinak sokkal nyugodtabb képe volt, nem vibrált. De LCD esetén nem írja újra az összes pixelt minden frissítéskor, így eleve nem vibrál 60Hz-en sem.

2019. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Parasztvakításról csak az beszél ezen az oldalon, aki még életében nem látott/használt/tapasztalt 144hz-es monitort.

Nem is bonyolódok vitába mert teljesen felesleges, csak annyit mondok nekem volt 60 és 75hz-es monitorom korábban, és tudom mennyivel jobb a jelenlegi 144hz-es (144FPS-el)

Viszont 60 ezerért nem fogsz kapni 144hz-est ami ér is valamit.

A használhatók 100 körül indulnak.

2019. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mellbe vágna ha nem menne 144 fpssel a CSGO. A TN panellel mi a gond CSGO tekintetében? színekben nem láttam nagy különbséget. A betekintési szög meg egy monitornál amit egyedül használ az ember miért probléma?
2019. okt. 22. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell TN-t venned, mert VA-ból, IPS-ből is vannak 60 alatt.


[link]

Válogass.

2019. okt. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szar a link, na mindegy. Lényeg, hogy ki tudod válogatni árukeresőn a feltételeket, csak utána a monitor hivatalos oldalán is ellenőrizd azért, árukeresőn vannak néha téves infók.
2019. okt. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ezek egyike se felel meg a számomra fontos elvárásoknak (144hz, 1ms válaszidő) amelyik mégis az horror áron van. Illetve a VA ghostingja rendkívül zavaró lenne játék közben.
2019. okt. 23. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

A válaszidő is egy parasztvakítás. Egyrészt 8ms alatt NEM veszed észre, tehát az 1ms csak jól hangzik és lehet érte több pénzt kétni, másrészt az input lag - amit kb sosem írnak le - sokkal fontosabb!

Ja, és ugye egy TN esetén mindig a legrövidebb szürke-szürke átmenetet adják meg, ami lehet 1ms, de közben két másik szín között meg lehet akár 10-15ms is, de egy IPS esetében minden színátmenet azonos idő, így lehet, hogy ott 8ms van megadva, de az mindig 8ms, minden színnél.


De vegyetek csak 1ms-es 144Hz-es TN monitort 150 ezerért. Nekem jó a 70 ezres IPS, aminek cserébe jók a színei, nem megy át inverzbe ha kicsit laposabb szögből nézed, ráadásul ennyért már magasságban állítható, pivotos állványa van, meg egy rahedli csatlakozója, nem csak egy D-sub meg egy HDMI mint sok monitor esetében.

2019. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy hány hzes monitort ajánlatok meg az én szemem/agyam mit fog fel, hanem hogy ennyi pénzért csgora melyik a legjobb ar érték arányú 144hz-es monitor?

Egyébként azért vennék 144 hzes 1ms es TN paneles monitort mert SZÁMOMRA nincs hátránya. Viszont az IPS háttérfény problémája (nem tudom mennyire igaz) az kifejezetten zavarna. Arról nem beszélve, hogy profi csgo játékosok akiknek milliók múlnak rajta TN paneles monitorokon játszanak.

Amit írtál hogy 1ms az lehet 10-15 ez érdekes felvetés ilyet sehol se olvastam még, de megpróbálom kideríteni, hogy a majd választott monitornál mi a helyzet ezzel.

Egyébként egy 19 colos 1600x900 as TN paneles monitoron játszok már vagy 6 éve és a betekintési szögekkel, színekkel stb sose volt gondom. De a mérete és felbontása miatt mindenképp új monitort vásárolnék.

2019. okt. 24. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!