Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet ez mono hangnál?

Hogy lehet ez mono hangnál?

Figyelt kérdés

Az egyik oldali hangfalam néha nem szól, így mono-ra állítottam a windowst. Azonban, vannak hangok, amiknél valahogy máshogy működik az egész. Konkrétan ennél a videónál a 20:55-nél bevágott klipnek sztereoban van hangja, monoban viszont nincs (bizony telefonon hallgatva sincs hang). Hogy lehet ez?

[link]


Ráadásul ez az eredeti (bár nem biztos) videó, itt meg van hang monoban is

https://www.youtube.com/watch?v=CkKwlQQ5aDM


Bizonyos zenénél is felfedeztem, ha mono-ra állítom, akkor az énekhang alig érthető, meg kicsit máshogy szól az egész. Nem értem, pont ez lenne a lényege, hogy a kettőt egybeolvasztja, nem?


2019. okt. 23. 14:45
 1/2 anonim válasza:
Szerintem azért mert útólagos monóhangból szerettek volna sztereót csinálni, ami persze egy átverés mert annyit csinál a progi hogya frekvenciát egyik oldalt meghadja a másik oldalt meg tükrözi... igy ha megint összevonod utána nagyon szar lesz a hang, ha lesz egyáltalán. Én is tudnék olyan zenét mutatni hogy monóba nem hallod hogy a szimpadon énekel a pali, közbe meg sztereóba hallod.... szerintem ez lesz a megoldás.
2019. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem a logikád. Van egy mono audiósáv, azt tükrözték sztereoba, megkapták a bal és jobb csatornán ugyanazt, ha azt összevonom újra miért lenne rossz a hang?
2019. nov. 6. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!