Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozza a számítógép zúgását?

Mi okozza a számítógép zúgását?

Figyelt kérdés

Rögtön a bekapcsolás után mintha egy ventillátor kezdene hangosan zúgni és rezonálni. Korábban is előfordult ilyesmi az elmúlt 1 évben, ilyenkor megpróbáltam a Vezérlőpult / Hibaelhárítás / Hardver és hang / Hardver és eszközök lépések segítségével megoldani, de mindig ugyanazt írta ki: "Lehetséges, hogy a rendszer nem ismerte fel a hardverváltozásokat". Többszöri újraindítás, a szellőzők kiporszívózása és a gép némi ide-oda lökdösése után végül sikerült megoldani a problémát és hetekig, hónapokig nem is volt semmi gond. Most azonban hiába ismétlem meg ugyanezeket, a zúgás nem szűnik meg. Ha elkezdem lökdösni a gépet, pár másodpercre elhalkul a zúgás, de aztán újrakezdődik. Nem akarom a gépet állandóan lökdösni, mert baja eshet. Mivel nem értek hozzá, szétszedni nem merem. Tudom, hogy szervizbe kellene vinni, de mivel jövő év januárban a Windows 7 támogatása megszűnik, a 10-es verzióra fogok váltani, ahhoz pedig úgyis új gépet kell vennem, erre pedig már nem szeretnék egy fillért sem költeni.

Hogyan tudnám a hibát megszüntetni?



2019. okt. 29. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mered szétszedni, akkor sehogyan, ugyanis a baj hardveres, windows-os hibaelhárítással még senki nem szüntetett meg zúgást a gépházban. Vagy elviszed szervizbe, vagy hallgatod a zúgást addig, amíg új gépet nem veszel. A löködést meg felejtsd el, mert többet ártasz vele, mint amennyit használ.
2019. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Komolyan Windows hibakeresővel próbáltad megoldani? Ez zseni és ost*ba is egyben, ez most így jól esett estére. :D


Egyébként valami berezegteti a gépházat, létező jelenség. Legtöbb esetben HDD, vagy ventilátor okozza. Az is segíthet, ha a gépet földre rakod, ha most mondjuk egy asztalon/ban van.

2019. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

1. Ventilátorok

A ventilátorok általában sikló- vagy csúszócsapágyasak, hamarabb kikopnak, kenőanyagot időnként érdemes pótolni.

[link]

Ha erősödik a ventilátorhang, akkor mindenképpen ellenőrizni kell, kiszedni, tengelyét bezsírozni.

Ez nálam eddig mindig bevált.

Ha esetleg már olyan rossz állapotban van a ventilátor, hogy ez sem segít, akkor cserélni kell.


A lökdöséssel legfeljebb annyit érhetsz el, hogy a merevlemez is tönkremegy.


2. Windows 10

Milyen géped van? (pl. processzor, videokártya, memóriamennyiség)

Nem feltétlenül kell a Windows 10-hez a gépet is kicserélni.

- Elég egy olcsó SSD-t beszerezni (5-10ezer) és el sem tudod rontani. (plusz SSD adatkábel is legyen kéznél, rendszerint szabad tápkábel szokott lenni)

- Letöltöd a hivatalos telepítőkészítő eszközt és pendrive-ra vagy DVD-re csinálsz rendszer-telepítőt: [link]

- Megnézel pár videót Windows 10 telepítésről: https://www.youtube.com/results?search_query=windows+10+tele..

- Kikapcsolod a gépet és kihúzod a merevlemez kábeleit, - hogy ne törölje a régi rendszert, és hiba esetén visszadugva egyből indítható maradjon

- Csatlakoztatod az SSD-t és a pendrive-ot (vagy bekapcsoláskor beteszed a DVD-t) és indítod a gépet

- A telepítés lépései elég egyszerűek, főleg ha végignéztél pár videót

- Ha valami végzetes hiba történne, akkor kikapcsolod a gépet, az SSD-t visszacseréled a merevlemezre, a régi rendszer elindul, és megírod ide mi a probléma (vagy megpróbálod megint elölről a telepítést)

- Ha minden jól sikerült és a Windows 10 betöltődött és működik az internet is (általában ez a gyakoribb), akkor az SSD mellé csatlakoztatod a merevlemezt is (kikapcsolt állapotban) és meglesznek a régi adataid és használhatod ugyanúgy tárolásra.


Ha nem vagy ilyen vállalkozó szellemű, akkor egy kicsit gyakorlottabb ismerős 1-2 órás segítsége is elég.

2019. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. A lökdösést nem én találtam ki. Ajánlotta valaki, ezért csináltam, amíg lehetett.

2. Olyan opciót sehol nem találtam, hogy mi a teendő zúgás esetén, ezért próbáltam jobb híján a hardver hibaelhárítást.

3. Hiszed, vagy nem: fogalmam sincs, milyen gépem van. Kösz a részletes leírást, de erre van egy szervizes ismerős, ő csinál minden javítást, vagy telepítést. A gép amúgy 7 éves, tehát ezzel már nem szívesen vágok neki a W10-nek.

2019. okt. 29. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!