Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom érzékeli de nem...

Pappgr kérdése:

A laptopom érzékeli de nem használja a dedikált videokártyát, miért?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú magyarázat lesz és előre elnézést a nyelvtani hibákért.

Szóval, ez az egész azzal kezdődött, hogy néha elkezdett "szaggatni" a gépem amikor használtam. Tesztelgetés után rájöttem, hogy látszólagosan véletlen időközönként a processzorom órajele leesik 0,4 GHz-re. A különös dolog az volt, hogy voltak napok amikor erősen használom a gépemet és semmi baja, máskor meg nincsen megnyitva semmi és ha áthúzom a kurzort az asztalon akkor konkrétan képregény-szerűen látom mozogni. Azt hiszem rájöttem a hiba okára. A gépemben két gpu van, a processzorba integrált (Intel HD graphics 620) és egy dedikált gtx 940MX. Amikor nem megfelelően működik a gép akkor csak és kizárólag az integrált megjelenítőt használja a rendszer. Szóval itt van eddigi hogyan próbáltam megoldani értelemszerűen egyik sem használt:

-Az nvidia vezérlőpultban be lehet állítani, hogy melyik gpu-t használja

-Megpróbáltam többször is letörölni és újra telepíteni az illesztőprogramot manuálisan és geforce-on keresztül is.

-Ez a probléma hosszú ideje fennáll, azóta újra lett telepítve a Windows is.

-Ezközkezelőben letiltottam az integrált gpu-t, ekkor a Windows levette a felbontást és feltételezem, hogy a cpu többi része vette át a megjelenítés terhét (nem vagyok benne biztos, hogy ez, hogy működik). A 940 megjelenik az ezközkezelőben, de ha meg akarom nyitni az nvidia vezérlőpultot akkor ezt a hibaüzenetet kapom (nem szó szerint): "Az nvidia megjelenítőhöz nem csatlakozik kijelző". Ebben az állapotban is újratelepítettem a drivert.



2019. nov. 2. 09:16
 1/2 A kérdező kommentje:
A laptop amiről szó van az egy Asus X556U, i7 7500U, gtx 940MX.
2019. nov. 2. 09:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az ilyen cpuba integrált cuccoknál hogy működik ez, de egy sima asztali pc-nél biosban az integrated peripherials résznél enabled/disabled megoldja a problémát
2019. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!