Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csak hétköznap végzendő...

Miért csak hétköznap végzendő gyakornoki IT munkák vannak?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőnek tanulok,és már régebbóta szeretnék gyakornokként elkezdeni valahol.Viszont az összes ilyen munka csak hétköznap van,ami nekem az órarendem miatt egyáltalán nem jó.

Tényleg ennyire esélytelen hétvégi munkát találni ezen a területen?



2019. nov. 12. 16:29
 1/7 anonim válasza:
52%
Mert az IT-sek akkora urak, hogy nem kell éjszaka, hétvégén vagy ünnepnap "dolgozniuk".
2019. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Főleg kereslet ès kìnàlat. Bőven elèg gyakornok van, akinek hètközben is jò, a hètvègèt senki nem szokta erőltetni.
2019. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iratkozz át estire vagy levelezőre, úgy minden egyszerűbb.
2019. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 - nem, mert közöttük vannak azok is, akik lehetővé teszik, hogy hétvégén is irkálhass ilyeneket pl. ide...


A kérdésre: praktikus okai vannak. Ha komolyan veszem a gyakornoki „státuszt”, akkor szeretném, ha ott lenne, amikor a többiek is, hogy tanuljon is (ha már fizetem), és mivel „csak” gyakornok, nem fogok ellenőrizetlenül hozzáférést adni sem a belső dokumentációhoz, sem a kódbázishoz, sem semmihez, amivel a munkáját végezheti, ennyire senki nem bízik meg külsősökben, vagy ha igen, lelke rajta :-)

2019. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hétvégén senki sem akar a munkahelyén gyakornokokat pátyolgatni.

Ha van elég gyakorlatod, akkor felkereshetsz egy szabad projektet. Ott inkább hétvégén dolgoznak.

2019. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jovo nyaron mar vegzek,ugyhogy maradnek itt,illetve az esti nem igazan fekszik.

Vilagos amit irtatok,csak gondoltam azert csurran-cseppen par hetvegi is,de egyelore egyet sem lattam.

Nem vagyok az az okj-s analfabeta fajta(az osztalytarsak 90%-rol nehezen hiszem,hogy valaha is irna magatol 3 sort) viszont mivel az anyag is edeskeves itt,jo lenne gyakorlatot szerezni,mert jovore mar el kene helyezkedni.

Igy viszont ez elegge kapufa eddig.ilyen onallo projectekhez meg keves vagyok,meg hat nulla tapasztalatok van idaig.

2019. nov. 14. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdd kicsiben.

Írjál egyszerű számológépet. Bővítsd a tudását, okosítsd ki a műveleti sorrendről, zárójelezésről (lengyelforma!). Fejleszd tovább a képességeit, képes legyen tudományos számításokra, mint például trigonometria, exponenciális, logaritmus. Legyen memóriája, tudjon egyenleteket megoldani. Ismerje a komplex számokat, különféle számrendszereket. Bevezetheted a mátrixokat is. Mindezt persze egyenként és fokozatosan.

Vagy készíts szövegszerkesztőt. Ez először egy egyszerű szövegszerkesztő, amiben nem lehet formázni, csak megnyitni egy szövegfájlt.Aztán ezt is lehet tovább bonyolítani, különféle dokumentumokat megnyitni és szerkeszteni, formázást bevezetni, szintaktikai színezést programnyelvek számára, élőfejet-élőlábat, tördelési szabályokat, helyesírás-ellenőrzést, tartalomjegyzéket, meg ami még eszedbe jut. Vagy a szövegszerkesztőből fokozatosan IDE-t készíteni.

2019. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!