Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pertícionálást hogyan?

Pertícionálást hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném laptopomon újratelepíteni a Windows-t, ezért arra gondoltam, újrapartícionálom a vinyót és az egyik meghajtóra teszem a Windows-t, másikra a régi adatokat mentem, de nem tudom "formázni". Nem jön semmilyen megoldás elő a lemezkezelőben., mi lehet a probléma??

2019. nov. 15. 23:10
1 2
 1/14 fukapapa27 ***** válasza:

Ha újratelepíted a Windows-t, akkor a telepítés közben is tudod újraparticionálni a winchestert mikor megkérdi, hogy melyik meghajtóra akarod telepíteni Windows-t!

Vagy letöltöd a Paradon Partition Managert vagy hasonló programot!

2019. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de a regi adataim meg kene menteni, nem tudom masik geppel osszekotni vagy kiirni, ahhoz tul sok. 20giga. Ez a program segithet?
2019. nov. 15. 23:25
 3/14 fukapapa27 ***** válasza:
Ha van másik géped akkor csak bele teszed kimásolod amit akarsz azt mehet az újratelepítés.
2019. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az adataidat mentsd le, addig nem tudod particionálni mivel ahhoz mindenképp először törölni, létrehozni, majd formázni kell a meghajtókat.

Legkönnyebben win telepítőből lehet ezt megcsinálni.

Azon a HDD-n amint fut az OP rendszer, nincs lehetőség particionálásra, csak a fent leírt módon.

2019. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De en pl csinaltam, most telepitettuk az uj gepet, ott felkerult a win es utana csinaltam egy uj particiot. Azota azon a gepen sincs lehetoseg ujabb kotet letrehozasara..:/

(laptop a regi gep, csak meg akarom menteni)

2019. nov. 15. 23:43
 6/14 anonim ***** válasza:

- Adatokat lementeni

- Telepítövel minden partíciót törölni

- A particionálatlan helyet megadni telepítési célnak! (majd ő automatikusan megcsináljon mindent)

[link]

2019. nov. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Mivel nem írtad milyen windows, ezért feltételezzük hogy 10.


Lemezkezelőben könnyedén tudsz létrehozni új partíciót


[link]


Vagy talán így egyszerűbb megérteni


[link]


Viszont ha kicsi a lemez, akkor lehet nem enged túl nagyot "zsugorítani" belőle!

Ilyenkor hatásos lehet még ha felszabadítasz annyi helyet amennyit csak tudsz, és lefuttatsz egy töredezettség mentesítőt...

2019. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó volna egy kép a lemezkezelődből...


Ha most csak egy partíciód van akkor azt kell zsugorítani minimum 25 GB-al és abból létrehozni egy másikat. Erre át tudod másolni az adataidat, majd telepíted a másikra az oprendszert és a végén az oprendszer partíciójának a méretét csökkented 100GB-ra, így több marad az adataidnak. Persze mindez rizikós művelet tehát az adataid végig nincsenek biztonságban...

2019. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kepkuldes.com/image/eteRiu


Google felhőbe fel tudnék tölteni 20giga videot képet stb. szerintetek amúgy?

2019. nov. 16. 15:37
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom minek kellett ennyi parti....kész konfigurációként vettem a gépet.(kaptam)
2019. nov. 16. 15:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!