Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem látja a laptopom a...

Miért nem látja a laptopom a bootolt pendrivet?

Figyelt kérdés

Újra szeretném rakni a rendszert de a laptopom nem látja a bootolt pendrivet amin egy Windows 10 van és amikor belépek a Boot priority order-be akkor csak a HDD-t látja a rendszer ( [link] ) majd amikor F12-vel bootolok a listában ugyanígy csak a HDD van, nem tudok bootolni pendriveról


[link]

Itt kellene valamit beállítani? Vagy a Rufussal csinálok valamit rosszul? Eddig mindig így csináltam, csak mióta laptopom lett azóta nem látja a pendrivet, a PC-nél nem volt ilyen probléma ( [link] )


2019. nov. 22. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer a kérdésem, tudom hogyan kell újra rakni de a listában sehogy sincs a pendrive csak a HDD, nem tudom kiválasztani
2019. nov. 22. 11:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt kéne megoldani hogy lássa a gépem a pendrivet, egyáltalán nem látja, mintha be se lenne dugva a gépbe
2019. nov. 22. 11:16
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

Hagyd a Rufus -t.

A Microsoftos Media Creation Tool sokkal jobb eszköz Windows 10 telepítők készítéséhez. Mindig a legújabb kiadást tölti le, és az elkészült Pen Drive egyaránt használható régi típusú és UEFI BIOS -os gépekhez is.

[link]

2019. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok váltani azért mert valakinek nem jön be a Rufus, még mindig azt kéne megoldani valahogy hogy lássa a laptopom a pendrivet a HDD-n kívül, nem a Rufus hibája ez
2019. nov. 22. 11:31
 6/10 Robivosi ***** válasza:
A Biosban kapcsold ki a Secure Boot-ot, aztán az UEFI Boot-ot állítsd Legacy módra. Újra indítás után elméletileg látnia kellene a pendrive-t.
2019. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#2

Be sem kell(ene) lépned a biosba..

2019. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az volt a probléma hogy a Rufussal nem GPT partíciósémával készítettem, most már látja a gépem de köszi a válaszokat
2019. nov. 22. 11:47
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Pont ezért nem szeretem a Rufus -t Windows 10- hez, mert nem lehet vele megoldani, hogy az összes típusú BIOS -al működjön. Így ha egy UFEI után Legacy BIOS -os gépet telepítek, akkor megint újra kellene formázni a Pen Drive -ot.

Az alapból UEFI -s gépet meg nem szeretem visszabutítani Legacy -vá, hogy menjen a telepítés.

De persze ha nem sok gépet telepítesz, csak a sajátod, akkor jó a Rufus is.

2019. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy akinek valami külső program kell a telepítéshez az nem tud telepíteni.

(Csak rábízza magát egy külső programozóra, aki megcsinálja helyette), azt se érti mi miért történik és a végeredmény miért lesz az ami.

[link]

2019. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!