Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy 1280x800-s és egy 1920x120...

Egy 1280x800-s és egy 1920x1200-as projektor képminősége között van valami látványos különbség?

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A képernyő méretétől, tehát a pixelmérettől is függ. Ha ugyanannyival nagyobb a képernyő, amennyivel több pixel van pl. egy sorban, akkor pont ugyanolyan lesz a képminőség, csak nagyobb méretben.
2019. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...Várjunk, én monitorra írtam a választ. :)

Projektornál a felbontás mellett fontos a fényerő, optika, stb., de ha minden ugyanaz, a képméret is, akkor kellő távolságból nézve nem lesz nagyon látványos a különbség. Igényességtől és szemtől függ.

2019. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A laptop HD felbontású, amihez csatlakoztatva van a projektor, akkor szerintem nincs is sok értelme FullHD-nak nem?
2019. dec. 9. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, a videokártya tud-e nagyobb felbontást, mint a kijelző. Elképzelhető, hogy nem. Nekem nem érné meg nagyobb felbontású projektor, de lehet, hogy lesznek más vélemények is.
2019. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a laptop képernyőjét tükrözöd, akkor valóban mindegy. Ha külső képernyőként használod, akkor nem.

Az ideális horizontális látószög 30-40°, a mozitermek is erre vannak belőve, és a projekorokat is így "illik" beállítani. A kisebbik 30°-ot alapul véve, a full HD projektor képpontjai 0.016° alatt látszanak, a HD-readyé pedig 0.023° alatt. Ez az emberi szem felbontásának (0.008°) 2x-ese illetve 3x-osa. Anélkül, hogy belemélyednénk a matekba, a kettő közti különbség olyan, mintha egy -0.5 dioptriás szemű ember a szemüvege nélkül nézné a képet. Nem vészes, de már érezhető a különbség. Neked kell eldöntened, hogy az árhoz, és egyéb paraméterekhez viszonyítva mennyire fontos mindez.

2019. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrét projektort írj, mert csak úgy lehet konkrétumot írni! Adott távolságból nem fogod látni a különbséget 1280 és 1920-as felbontás között, de az sem mindegy, hogy DLP vagy LCD projektorról beszélünk (LCD pixelei között nagyobb a távolság).
2019. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!