Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A sok torrentezés tényleg...

A sok torrentezés tényleg árthat a pendriveomnak?

Figyelt kérdés
Összesen kb. 100 GB-nyi anyagot töltöttem le rá eddig úgy, hogy utána még fel is töltöttem, azonban hallottam arról, hogy a sok torrenttel való töltögetés nem tesz jót a pendrivenak. Ez tényleg így van? Ha igen, meg lehet még menteni amennyiben nagyot károsodott? Egyébként egy Kingston 128 GB-os készülékem van.

2019. dec. 13. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A flash meghajtók (ilyenek az SSDk is) korlátozott számú írást viselnek el, utána tönkremennek. Tehát ez egy normális jelenség, te csak meggyorsítod azzal, hogy napi szinten letörlöd és újraírod.
2019. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És, ha külső merevlemezre torrentezem ezentúl? Azzal nem árthatok neki?
2019. dec. 13. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hagyományos merevlemezt korlátlan számban újraírhatod, azt viszont menet közben nem szabad mozgatni, dobálni, elejteni pedig kikapcsolt állapotban sem szabad. Úgyhogy azzal óvatosan.
2019. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Használd a sticket nyugodtan. Jó pár évig működik és viszonylag olcsó.
2019. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek. :)
2019. dec. 13. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 mondja: igen, árt. De azért nem úgy kell elképzelni, hogy két héten belül használhatatlan lesz. :)

A külső merevlemez meg valóban nem szereti a mozgatást.

Te döntsd el, hogy megéri-e pendrive-ot használni erre a célra. Ha nem nagy kár, ha mondjuk évente tönkremegy, akkor használd nyugodtan. :)

2019. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes pendrivera torrentezni, mert nem támogatják az elhaszálódás-kiegyenlítést, így hamarabb tönkremennek ilyen használattól, mint egy ssd.

Inkább külső merevlemezre érdemes, én pl egy routerhez csatlakoztattam és az futtatja a torrenteket, számitógép vagy bármi nélkül, a rajta futó torrenteket pedig a Transmission Remote GUIvan kezelem.

Ha neked fontos a hangtalan működés, akkor egy külső merevlemez házba szerelt ssd is jó lehet, de a ház usb 3.0át nem árt ha tud, mivel gyorsabb a 2.0nál, az UASP támogatás is ajánlott, egy ilyet már 4-5 dollárért megkapsz Kínából rendelve.

2019. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Csak HDD-re szabad torrentezni, többire tilos mer nem bír ki 6 évet sem.
2019. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hdd-re
2019. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!