Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minidv-ről számítógépre...

MaciLaci68 kérdése:

Minidv-ről számítógépre vittem fájlokat avi-ba (18GB) és jól lejátszható a számítógépen (pl VLC-vel vagy MediaPlayerrel), DE pl Sony Vegasban nem ismeri fel a hangsávot, így sajnos nem tudom szétdarabolni a 18Gbos fájlokat. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

2019. dec. 16. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Avidemux nekem bevált erre és hasonló vágási feladatokra. Mivel nem kell újrakódolni, ha tényleg csak vágsz és semmi más filtert nem használsz, nincs minőségromlás és pár perc alatt kész.
2019. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben kiderült hogy a hangsávval van valami bibi. SonyVegas felismeri a képet és FormatFactoryval elmentettem külön a hangot és SonyVegassal összeraktam, kép rendben, hang rövidebb lett, de a hangot hiába húzom ki a képig (Ctrl+balegér). A kép és a hang szinkronban van de a hang nagyon magas torz.
2019. dec. 17. 11:53
 3/5 tabaki ***** válasza:
Gondolom, hogy nem a hangot kéne a képig húznod, hanem a képkockasebességet igazítani a hanghoz, de csak félig-meddig látom át a problémát. Mindenesetre ellenőrizd, hogy az eredeti és a szerkesztett videó FPS értéke között nincs-e különbség, mert szerintem de.
2019. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval, SonyVegassal a kép és hang szinkronban van. Csak az a baj hogy a hangsáv hangmagassága eltolódott nagyon magasra. Tudom változtatni a hangmagasságot és fülhallás szerint vissza tudom állítani a kb megfelelőre. A kérdés, hogy hogyan lehetne pontosan eltalálni az eredeti avi fájl hangmagasságát?
2019. dec. 25. 09:09
 5/5 tabaki ***** válasza:
Nem tudom, mit csinálsz, de nincs mit „eltalálni”. Rakd be újra az eredeti hangot, és jó napot, ezentúl azt már ne babráld. A probléma lényegesebb részéről, vagyis az eredeti meg a szerkesztett videó képkockasebességéről viszont továbbra sem árultál el semmit, pedig mit sem csökkent az a gyanúm, hogy ott van az eb elhantolva.
2019. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!