Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van ötletetek olyan gépházon...

Van ötletetek olyan gépházon kívüli kábel menedzsmentre, ami nagyon tiszta összképet ad külsőre?

Figyelt kérdés

Kissé felgyűltek a kábelek és szeretnék valahogy "nagytakarítást" végezni és úgy elrendezni a kábeleket, hogy azok szinte egyáltalán ne látsszanak.

Ami hirtelen legjobb ötletként eszembe jutott és ami mondhatni "félmoduláris", az a falba vájt kábeljárat. Valahogy úgy képzelem el, hogy tetszőleges számú (túlkalkulálok, hogy tuti elég vájat legyen) vájatot fúrok a falba, aminek két darab kijárata lesz. Az egyik ahol bevezetem a kábelt, a másik ahol a falból kijön és közvetlen ott a falnál csatlakozik is a gépre, alig kilógva valamennyire. Ezekbe a furatokba nyilván nem csak "ala nature" raknám a kábeleket. Inkább egy olyasmi csőt tennék a vájatokba, aminek a belseje elég széles akár egy HDMI kábel csatlakozójának átvezetéséhez is, de tele van ecsetszál-szerűségekkel, hogy magát csak a kábel részt is képes legyen egy helyben tartani. Ezek azért lennének így jók, mert a kábelek pozíciója így fix lenne, alig (vagy egyáltalán) nem látszanának, ráadásul nagy szükség esetén csak kihúznám a vájatból a kábeleket és átvariálnám, mivel nem lenne így véglegesen rögzítve. Gépasztalnak pedig egy falra ráhajtható, esetleg falba behajtható/betolható dizájnos deszka-szerűséget képzelnék el, amire pakolhatom a hangszórót, monitort, egeret és billentyűzetet, de szükség esetén pedig leakasztva, esetleg visszacsukva/betolva extra helyet is nyerhetnék ideiglenesen. Ami pedig ez esetben a billentyűzet és egér kérdését illeti, az egér kábelének az asztalt érintő részét valamivel hosszabbra hagynám, hogy pont tudjam ugyanúgy mozgatni az egeret, mint eddig. A billentyűzetnek nem, vagy csak alig hagynék valamennyi plusz kábelrészt, ami az asztalt érinti, mivel azt tulajdonképpen nem kell mozgatni.


Ilyen és ehhez hasonló ötletekre lennék még kíváncsi, illetve az észrevételekre. Szerintetek ez így jó lenne? Ha nem, hol hibádzik az ötletem? Láttam már egy pár megvalósítást, nem vagyok elveszett a témában, illetve a leírt ötletem saját kreálmány, de ha lehet bölcsen választanék, hátha valakinek ennél is jobb ötlete van.



#külső #kábel #kábel menedzsment #Cable Management #external cable management #külső kábel menedzsment
2019. dec. 19. 15:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt, hogy az ötletem megoldásakor szempont volt a sérülés elleni védelem is, illetve a porosodás meggátlása, akadályozása. Hisz a kábel jelentős része fedve lenne egy ecsetszál-szerű csőben, ami a port is nehezen engedi be, ráadásul így a kábel sem mozogna az egérnél pl. Így nehezebben kopna le a szövet borítás az egér kábeléről.
2019. dec. 19. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:

A te ötleteddel az a baj, hogy a falba vinni a kábeleket annyira nem egyszerű. Ha átrendezed a szobát, már használhatatlan, ha új monitort vagy perifériát veszel, megint csak a saját dolgod nehezíted meg a ki-befűzögetéssel.


Akkor már inkább falon kívüli kábelcsatorna, vagy kábelspirál öntapadós rögzítőkkel.

2019. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kábelcsatorna + padlóra pedig taposó.
2019. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Átrendezni nem fogom a szobát olyan 99% valószínűséggel, szóval emiatt nem aggódok. A ki-befüzögetés nem érdekel, szeretek bíbelődni a PC-vel amúgy is, viszont tény, hogy ez így nem épp kényelmes megoldás.

Most hogy így belegondolok, lehet nem lenne bölcs ötlet csak úgy önmagában a gépet a földre tenni, mivel a szobában baromira nem egyenletes a padló, a vízmérték sírva fakadna tőle kb. olyan szinten rossz... Lehetséges, hogy a gépháznak nem lenne jó ez, kitámasztgatni meg nincs humorom. Igen, egyébként eredetileg a számítógépasztal elhagyása volt a terv, a falra pedig rászerelni egy dizájnos állvány-szerűséget, amit vagy össze tudsz csukni, vagy pedig be tudod tolni a falba. Ezért szerettem volna a falat is igénybe venni a kábel menedzsmenthez, hogy legyen hol elrejteni a kábelrengeteget, mert asztal híján nincs hol, meg hát én amúgy is nagy híve vagyok a falba építhető megoldásoknak a helytakarékosságuk miatt. Viszont így jobban átgondolva inkább maradok a hagyományos gépasztalos megoldásnál.

Nézelődtem még picit azóta és láttam egy fémrácsos megoldást, ami nem is olyan bonyolult. Csak fémrácsos kosárkák kellenek, amiket felszerelsz a gépasztal legfelső lapjának (amin a perifériák vannak) aljára, ahol nem látható, majd fúrsz mindenhol lyukat az asztalban, ahol periféria van és ezeken a lyukakon keresztül láthatatlanul elvezeted a kábeleket. Egyetlen baromi nagy hátránya van ennek a megoldásnak, az a statikusság, mert így totál mozdíthatatlanná válik minden és semmit sem fogsz tudni átrendezni, szóval eléggé fix elrendezési megoldásról van szó. Viszont cserébe nem látod a kábel asztallapot érintő részét sem, mert azonnal lefelé van így elvezetve a kábel. Ha lehet ódzkodnék ettől a megoldástól, ezért gondoltam arra, hogy a falat fúrom szét, viszont az meg az egyenletlen padló miatt esélytelen. Mert hát na, konfig újításnál könnyen megeshet, hogy elrendezést is variálok, az pedig úgy már milyen, hogy ott vannak az előző elrendezéskor odafúrt lyukak az asztalon...

2019. dec. 19. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!