Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan már létezik, hogy egy...

Olyan már létezik, hogy egy adott rendszerben (program, app, weboldal) minden tag, aki regisztrált, látszódik a tétképemen, és ha ráklikkelsz, megjelenik az adatlapja?

Figyelt kérdés

Én egy olyan programra/weboldalra gondolok, amiben sok funkció lenne. Az egyik fő funkciója az lenne, hogy minden tagnak meg lehetne adnia, hogy jelenleg hol tartózkodik. De ezt olyan pontossággal, mint a Google kék pöttye?! Tehát lényegében, egy olyan progiról beszélek, ahol a térkép, nem csak az én helyzetemet mutatja meg, hanem minden (a programot használó) tagét! Mondjuk ha 100 felhasználó van, akkor 100 kis pötty jelenik meg, és ha ráklikkelsz, megjelenik az adott személy adatlapja. Ez persze a felhasználási feltételekben, és a leírásában fel van tüntetve, hogy a program használja és meg is mutatja a helyzeted (hisz ezért regeltél:). Ez akkor lenne fő poén, mikor van egy esemény, rendezvény, és akkor minden résztvevő (aki egy környezetben, egy bizonyos körön belül tartózkodik) tag ki van jelezve, hogy "Kis Józsi, és Nagy Sándor" a közeledben van, és fel veheted velük a kapcsolatot, előbb syber, aztán az életben is, ha az adatlapja megtetszik (sok minden szerepelne azon az adatlapon (pl érdeklődési körök)).

Ezt tudnám még bonyolítani, jobban kifejteni, mert már van egy konkrét elképzelésem, de az alap koncepció az lenne, hogy a térképemen lássak minden másik felhasználót, egyfajta társkereső program (is) lenne ez... Szerintem a jövőben nagyon sok ilyen program lesz, és érthető módon ezt fogják alkalmazni a társkeresők, mert ez lenne a legtökéletesebb módszer a társtalálásra.


Most nem a Tinderre gondolok, sem a Facebook-ra, de ezek is már egy jófajta kezdeményezések, amik még csak gyerekcipőben járnak.


Én egy olyanra gondolok, mint a Google térképe, ahol (ez esetben) minden tag fel lenne tüntetve, értelmes módszerrel (a kiválasztásnál), hogy ne legyen túlzsúfoltság, hanem ráklikkelsz a helyre, és az ott fellelhető felhasználók megjelennek, kivétel nélkül.


Ezzel most jól elmondtam az ötletet, de kíváncsi vagyok, hogy már van-e ilyen?! Vagy mit gondoltok egy ilyen fejlesztésről?



Jah, szóval nem (csak) lista alapú lenne a nevek felsorolása, hanem térképen (keresztül) bemutatva lennének elérhetőek a partnerek...


A regisztrációnál sok infót meg lehet (kell) adni, hogy a társtalálás biztosan sikeres legyen (kit keresel, mit keresel, ki vagy te, milyenek az érdeklődési köreid, stb., szép kis lista lenne:)


Szóval szerintetek milyen lenne? (ha tudtok pozitív felfogással válaszoljatok, köszi:)



2019. dec. 20. 02:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezer éve működik, Happn a neve, haverom ott csajozott be egyszer a szomszéd házból.
2019. dec. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha már annyira Google, akkor a térképen a helyzetmegosztás funkciót érdemes tanulmányozni. És igen, a Google mindent tud rólad, meg a többiekről is, meg sem kell adnod semmit.
2019. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Van még más kretén ötleted is, vagy csak ez?

Aludj még egy picit erre az elképzelésre. Vagy inkább sokat.

2019. dec. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pedofilok és emberrablók kedvenc alkalmazása lenne ez.


Egyébként ahogy írtad már létezik a tinder, badoo, stb, ami város szinten kiírja a tartózkodási helyed a többi felhasználónak, ami bőven elég az ismerkedéshez és nem sodorja (akkora) veszélybe a naiv, gyanútlan felhasználókat.

2019. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!