Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri tényleg az Apple...

Megéri tényleg az Apple ökoszisztémára áttérni? ( telefon, notebook, okosóra, egyszer talán PC-met is lecserélném)

Figyelt kérdés

Gondolkodok hogy váltsak e Windows-ról illetve Androidról. Bár elvileg az Android telefonok már simán lehagyják az iPhone-okat nem csak hardveresen de szoftveresen is

Ez igaz ? Viszont úgy néztem hogy notebookban tesztek alapján igazán profik. A pénz nem akadáj számomra.

Leginkább multimédia fogyasztásra és dolgozásra használnám



2019. dec. 22. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Jellemzően az eszközök cèlorientàlt kombinàciòja adja a legjobb eredmènyt. Pl az ùj ipad 320 dollàrèrt elèg jò üzlet. De iphonet màr nem vennèk, egyèrtelműen tùlàrazottak.
2019. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem éri meg. Notebookokban is talán 6-8 évvel ezelőtt voltak megfontolhatók és akkor is csak igen komoly feltételekkel.
2019. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Még ha feleannyiba kerülne, mint a többi versenytársa, akkor sem váltanék. Egy brutálisan zárt, belterjes ökoszisztéma, ami évek óta semmi mást nem tud felmutatni, csak azt, hogy mennyire inkompatibilis. Persze, vegyél ezer féle átalakítót, és akkor talán meg tudsz oldani olyan feladatokat, amit egy PC alapból tud. Oké, videószerkesztésre tényleg jó. Bár félmillióért már egy PC-t is lehet építeni, ami videófeldolgozásban hasonló teljesítményt ér el. De ha nem vágsz napi 8 órában videókat, és 30 km-es körzetben van valaki, aki nem Apple-cuccot használ, akkor inkább hátrányát fogod érezni, mint előnyét. Persze, az Apple-fanok még ezt is képesek előnynek beállítani. Mert mennyire jó, hogy még egy nyamvadt pendrivehoz is átalakító kell. Mennyire jó, hogy ha előadást tartok valahol, akkor szophatok, hogy az ottani kivetítő vajon együtt tud-e működni az Apple géppel. Kis túlzással már az átalakítóhoz is átalakító kell. Két hete égett be piszkosul az egyik munkatársam, mert előadást kellett volna tartania, amire pandrive-on kapta az anyagot, de hát nem tudta otthon megnézni, mert neki félmilliós Macbookja van, amibe nehezen tuszkolta volna be a pendrive-ot.

Youtube-videókat nézni, meg Facebookozni pedig egy Windows, vagy Linux PC is tud.

2019. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Az androidos telefonok között bármikor találsz az ájfónoknál jobbat negyedannyiért. A MacOS jobb, mint a windóz, de egy Mac szintén egy ugyanolyan teljesítményű PC többszörösébe kerül, annyit nem ér meg.
2019. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászolásokat hasznosak voltak, hát valahogy én is úgy gondolom.


Mondjuk haverom szerint a macbook azért mert sokkal több gesztust tud mint a windowsos notebookok, sokkal könnyeb rajta navigálni/dolgozni egér nélkül trackpaddel. Ő legalább is erre esküszik

De én sem nagyon látok nagyon más előnyt, az iOS telefonon szerintem még kimondotabban kevésbé user friendly mint az Android ( de lehet mert az androidhoz vagyok szokva, számomra sokkal logikusabb és egyszerübb bármit megcsinálni rajta )


De ha még valaki szeretne hozzá tenni valamit, akkor nyugodtan :)

2019. dec. 22. 13:57
 6/15 anonim válasza:
81%
Én abszolút nem értek a témához, de nagyon sok IT-s ismerősöm esküszik az Apple ökoszisztémára, csak hogy kicsit szembe menjek az itteni konszenzussal. Szerintük az ios messze felülmúlja az androidot, ezzel amúgy egyetértek, mert nekem most kellett átszoknom androidra, és nem csak a megszokás miatt, mert már hónapok óta használom a Oneplusom, de még mindig nem tartom élvezhetőnek vagy felhasználóbarátnak. Hosszútávon az iPadem is sokkal jobban bírta, mint más tableteim, és ez a csatlakozós probléma max a macbooknál áll fenn, de nekem sosem tűnt fel, hogy ez ekkora nehézség lenne, az ismerőseim, akiknek van, mindig lazán megoldják ezeket, szerintem ez nem nyom annyit a latban. Szóval én nem mondom, hogy most azonnal cserélj le mindent, de egy próbát adhatnál valaminek, főleg ha a pénz nem akadály, mert sokan már elvből is ellenzik az Apple termékeket, pedig nem véletlen a népszerűségük.
2019. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És az ITsok miért esküsznek rá?
2019. dec. 23. 14:50
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

#7

Jobb kérdés, hogy miféle IT-sek esküsznek rá.

2019. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
61%
Pc-ben nem tudom, de telefonban nagyon is megéri váltani. Bár azt mondják, hogy a mostani androidok már jobban bírják a strapát, de nekem meg 5 eve is felevente cserelni kellett a Samsung-os telefonjaimat, mert feladta a software, folyton lefagyott es lassu volt, es nem a legolcsobb telefonok voltak így sem. Aztan 2 eve megkaptam a tesom hasznalt iPhone-jat (5S), azota is nagyon jol bírja, nem fagy le, nem lép ki semmiből, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Egyedül a billentyűzet kicsi.
2019. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

#9

A Samsung egy kalap szar. A legrosszabb Android telefon a piacon. Abból nem igazán érdemes következtetéseket levonni az egészre. Én Iphone-t cseréltem le Androidra idén szeptemberben.

2019. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!