Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » (Gamer) számítógép, új alkatré...

(Gamer) számítógép, új alkatrészek, config, hozzá értő tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, próbáltam 1-2 helyen segítséget szerezni, de az emberek elképesztő türelmetlenek, én pedig nem szeretnék 1-2 szaros adat alapján hozzá látni a dolgokhoz. Szóval, van egy gépem, ami mostanság eléggé szarakodik, és szeretném fejleszteni. Először leírom a mostani setupot.

Alaplap: Asus H81M-K

Processzor: I5 4690k

Videókártya GTX1070 EX OC

8GB memória, a monitor max pár hónapos (előzővel is ilyen volt) 75HZ 1920x1080.

Játék beli problémák vannak, nézelődésnél a kép "szétesik", nem fut simán a játék amikor körbe nézek, viszont eleve egész magas FPS-em szokott lenni, akár 90 körül is, PUBG LITE PC- játékon teszteltem, ott az FPS is néha vissza esik, de mással még nem próbáltam, mióta megint újra tettem a gépemet..

Eleve szerettem volna venni egy SSD-t, de aztán felmerült hogy memóriát is illene egy kicsit tuningolni, ebből kettő, 8gb-s et szeretnék majd bele tenni, de pont e-miatt jött fel az alaplap csere is. 1-2 ember szerint lehet videókártya probléma is. Már nem tudom hol próbáljak meg segítséget kérni, szóval a trollok ellenére ehhez az oldalhoz fordulok :D Egy kis segítség jól jönne, a legjobb egy türelmes, segítőkész ember lenne, aki érti is és segítőkész is. Hátha itt több szerencsém lesz. Köszi ha végig olvastad :)


2020. jan. 3. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy ez a PUBG izé, még a komolyabb gépeket is megfogja, mert elég trehányul összerakott játék.

Kezdésként szerintem kapcsold be a Vsync-et, és valószínű, hogy nem fog szétesni a kép.

Esetleg próbálj ki egy másik játékot is, hogy értékelhető eredményt kaphass a gépről, mert ha eleve egy olyannal próbálkozol ami RTX-eket eszik reggelire, akkor nem kapsz reális képet!

2020. jan. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondom, csak példa volt! Most nyomtam be egy másikat ami még szar laptopon is jobban ment régen, heroes and generals. 75 től 100 fps ig volt kb, az afterburner fps mutatónál a csík grafika kicsit sem volt egyenes.. tehát nem fut simán :I nem tudom mi lehet a baj!
2020. jan. 3. 04:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Privátba tudok képet küldeni. Nem lehet linket rakni, nem tudom miféle azar szabály ez hogy nem lehet képet ide linkelni.. A kép zavar előtt eleve így kezdődött a baj, az fps megvan viszont nem fut simán!
2020. jan. 3. 05:04
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Az afterburner pont azért mutat több fps-t,t, mert ki van kapcsolva a játékban a Vsync. Kikapcsolt Vsync-el több az fps, mint amennyit a monitorod engedélyez, ezért esik szét a kép. ja és még a gép is jobban izzad emiatt.
2020. jan. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
100%

kezdésnek meg kéne nézni a hdd olvasási sebességét egy progival.a túlmelegedést már kiszűrted?itt van egy komplexebb tesztprogram,ha jól rémlik a háttértárat is teszteli:

[link]

2020. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem fortnite-ban anno. rendszeresen droppolt az fps-em, amikor nagyobb mennyiségű adatot próbált olvasni a hdd-ről, mert nagyon lassú (valami 5400 rpm körüli) a hdd-m.


Egy ssd megoldotta nálam a problémát. Illetve ha nem a hdd a ludas, akkor meg a vsync hiánya miatt törik rendszeresen a kép, mert gyorsabban frissítené a képet, mint ahogyan azt a monitorod engedi, ezért vízszintesen valameddig az első képkockát jeleníti meg, alatta pedig a másikat, ami egy ilyen fps játékban igen látványos tud lenni.

2020. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kissendi tudod miért PUBG Lite a PUBG Lite?

Nekem ugyan ez a configom volt, csak 16 giga rammal. Simán futott a sima PUBG 140fps-el. Én elöször ramot bővítenék, majd egy Z-s alaplapot raknék a proci alá és még húznám az óra jelet picit felfelé.

2020. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem tudom miért.És nem is nagyon érdekel.

De te tudod miért, és hogyan van ez az fps dolog ?

Ezt tudjátok ti, hogy ezt vegyél, meg azt vegyél! Ez ám a tanács.😋

2020. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
kissendisenki nem mondott olyat részemről hogy ezt vegyen meg azt vegyen. A kérdező mondta hogy, bőviteni fogja a ramot. Ő kérdezett, én tanácsot adtam neki. Te meg nagyon okosnak érzed magad, és ahogy mondtad nem tudod miaz de azért hozzá szósz. Igen tisztába vagyok az fps fogalmával, 1991 óta foglalkozok számítógépekkel amikor még az intel processzorok 33mhz-en működtek. Lehet te még akkor tervben se voltál. Amúgy a 48%-ban hasznos válaszaidból, mindent értek.
2020. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi helpet, látom elvagytok :P

A vsynch et régebben nvidia panelbe is benyomtam, nem lett jobb, de mentségetekre legyen hogy a pubg lite tesztelésnél is egyből be kell nyomni, másképp még annyira SEM megy a játék. Ezt a teszt programot pedig megnézem, habár annyira nem értek ezekhez. Kíváncsi vagyok a végén kinek marad annyi türelme hogy itt maradjon szívni velem :D

2020. jan. 3. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!