Rx 480 probléma?

Figyelt kérdés

Van egy Sapphire Nitro + Radeon Rx 480 8gb oc-s kártyám

Az a gond, hogy sok játéknál (főleg nagyobb gépigényűeknél)

2-3 perc játék után a monitor kikapcsol, a kártya ventijei pedig elkezdenek 100%-on pörögni. Ez után csak a gép bekapcs. gombjával tudom újraindítani.


Ha MSI Afterburner-ben lejjebb veszem a "Core Voltage"-et, a "Core" és "Memory Clock"-ot, nem jelentkezik a probléma.


Lehetséges, hogy újra kéne pasztázni a GPU-t, mert az MSI AFter. szerint a gpu eléri a 78-80 fokot is játék közben?


Bár ugyanennyi akkor is, ha lejjebb veszem a fenti értékeket.


Valami ötlet?


Amiket próbáltam:

-Megnéztem a tápcsatikat, jól illeszkednek, nem sérültek.

-A kártyát kivettem, visszatettem (hátha nem illeszkedett a foglalatba megfelelően)


Gépem adatai:

i7 6700 proci

16gb ddr4 ram

chieftec ctg 750w tápegység



2020. jan. 6. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még szétszedve akkor a pasztának nem lehet semmi baja. Inkább portalanítani kellene sűrített levegővel amit minden szaküzletben lehet kapni.

Ha ez sem oldja meg a problémát akkor a tápegység gyengélkedik. Ezeknek a kártyáknak 90 fokot is röhögve ki kellene bírni.

2020. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Holnap megpróbálom egy másik gépben, hátha.

Köszönöm a segítséget.

2020. jan. 6. 21:31
 3/4 A kérdező kommentje:

Újra kellett pasztáznom a gpu-t (csont száraz volt már rajta a paszta) plusz a bordát kifújni.


Most már játék közben max 65-75 fokig melegszik, az az előtti 85 helyett.

2020. jan. 7. 14:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Az értékeket is vissza állítottam, megy minden gond nélkül. :D
2020. jan. 7. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!