Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Visszaállítsam a gépemet Win7-re?

Visszaállítsam a gépemet Win7-re?

Figyelt kérdés

Jelenleg Windows 10-t használok és egy csomót szarakszom a frissítésekkel. Játékos vagyok, egyszerűbb Minecraft ésatöbbi, de nem szoktam pl. HD játékokat tolni.

A Windows 7 elvesztette a támogatását, nem tudom, hogy így is megérné-e visszaállítani?

A frissítések lassítják a gépemet :(


RAM: 8gb

Videókártya: AMD Radeon HD 6800 Series

Proci: Intel Core i5-3470S (4 mag)



2020. jan. 21. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ha van lehetőséged rá, mindenképpen megéri visszaállítani. A frissítések gyakorlatilag semmit nem érnek, a windóz ezer biztonsági rése közül talán ha egyet-egyet befoltoznak, ellenben lassítják a gépedet, új bugokat okoznak, legrosszabb esetben pedig még tönkre is tehetik a rendszert. Ha Win10-et használsz, akkor is jobb őket letiltani, innentől kezdve pedig ugyanúgy használhatsz 7-et is. Az legalább használható.
2020. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

A megszűnt támogatás meg semmit nem jelent, ha van egy normális antivirusod, egy normális tűzfalad (ZoneAlarm például, és lehetőleg router mögött legyél), meg ha normális böngészőt használsz, és nem nyitsz meg mindenféle marhaságot. Túl van lihegve ez a támogatottság dolog, nem mondom, hogy nincs realitás-alapja, de közel sem jelent annyit, amennyit a MS bele szeretne látni.

2020. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#: kb. én is így látom. Kissé túl van lihegve a dolog.
2020. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
#2 Nem hülyeség. Nálam alapból le vannak tiltva a frissítések, de egyszer a windóz felülbírálta, amit beállítottam, és önkényesen letöltött pár frissítést, minekutána retek lassú lett a gépem. A munkahelyi gépemen sajnos nem tudom letiltani, és az is nagyon lassú már, pedig alapból egy atomerőmű.
2020. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A kérdés most: a visszállítást megtehetem-e adatvesztés nélkül?

2020. jan. 22. 07:41
 6/12 MolotovPunk ***** válasza:
Egyértelmű,hogy még mindig a Windows 7 a stabilabb,kiszámíthatóbb rendszer.2-3 évig még használható is marad.De átválthatsz Win8.1-re is.Véleményem szerint az is jobb választás a Win10 helyett.
2020. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A windows 10-en belül lehet szüneteltetni az updateket,akkor addig,amíg szünet van nem frissít.Ezt sokan nem tudják mert nem turkálnak a gépben még ennyit se,mindenkinek ajánlom nézzen szét az egész gépe összes beállítsai között.Rengeteg hasznos infót szerezhet,ami jól jöhet és le is van írva a legtöbb helyen,hogy mi mire jó.

Ha viszont arany középút kell ,akkor Win 8.1 és arra mondjuk egy Start menü mod,hogy ne ez a felbukkanós tabletes startmenül egyen és kész.Az legjobb megoldás számodra ,ha nem kell a 10,de ha alapjába a 10-el nincs gondod,csak az ,hogy mindig magától ugyebár frissít,akkor azt csináld amit fentebb írtam.

2020. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nemcsak szüneteltetni lehet, letiltani is.

[link]

Viszont ahogy már írtam, nálam előfordult, hogy a windóz önkényesen és értesítés nélkül feloldotta a letiltást, majd telepített pár frissítést, ezért célszerűbb az itt leírtak közül több megoldást egyszerre alkalmazni, vagy egy külön erre a célra készített programot feltelepíteni.

2020. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8-as válaszoló:

Igen ,tudom hogy van több megoldás rá ,épp ezért inkább a halasztást írtam,mivel egyszer úgy is kifogja ütni a Windows és amúgy is nem olyan rossz mindig ,ha frissül,sőt alapjába nem is rossz ,csak tudni kell kezelni a gépet és utánajárni ,hogy az új update jó-e vagy sem. Minden más hiba általánosságban User error.

2020. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó update nincs, legalábbis a Win10 esetében. A legjobb update az, ami csak lassítja a gépet, de más hibát nem okoz. Ha még meg is védene valamilyen támadás ellen egy frissítés, attól ugyanúgy megvéd egy jó vírusirtó-tűzfal kombó, ami egyébként is létfontosságú minden internetre kötött gépen.
2020. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!