Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik CD/DVD mire való?

Melyik CD/DVD mire való?

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez az írható Cd-khez,DVD-khez.

Valaki elmagyaráznámelyik mire való?

Pl:már ott elakadtam, hogy mi az hogy CD-R+ vagy - ?

meg ilyen dolgok.Az üzletekben olyan sokféle van.Gondolom különböző márkájuak vannak.

Csak ugye nem merem személyesen másoktól megkérdezni, mert biztos azt mondanák, hogy"na ez még ezt sem tudja"

Pedig nem vagyok buta, csak eddig még senki nem magyarázta el.

Előre is köszi a segítséget! :)


2010. júl. 22. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
a cd-r vagy a dvd-r az azt jelenti h eggyszer rá tudsz írni.a dvd-rw vagy cd-rw meg azt h többször is rá lehet írni.például kiírsz 1 filmet utána letörlöd és rá írsz mást.a márkákat annyira nem tudom elmondani.de érdemes jobb helyen venni mert nekem olyan cd-ém is volt amin 700mb helyett csak 500at lehetett rá írni
2010. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

CD-R: Egyszer írható CD

CD-RW: Bármennyiszer írható CD

DVD-R: Egyszer írható DVD

DVD-RW: Többször írható DVD

A + és - nem tudom én sem.

A CD átlagosan 5 évig marad jó minőségben.

A DVD átlagosan 100 évig marad jó minőségben.

CD tároló képessége: 700MB, 80 perc

DVD tároló képessége: 4,7GB, 120 perc

Drágább DVD tároló képessége: 8,? GB, ? perc

A kérdőjelek helyén az van amit nem tudok.

2010. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, sokszor volt már kérdés, lényegében a DVD lemez gyártásfolyamat különböző, az új DVD íróknál már nincs túl nagy jelentősége. A CD lemezeknél nincs külön ilyen formátum. Az R betű a Recordable, vagyis írható jelölés, az RW az újraírható (ReWritable), A DL a Két rétegű DVD lemez jelölése. A +/- DVD-ről ítt is olvashatsz: [link]

Remélem segítettem.

2010. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!