Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jelszavak, belépőkódokkal...

Jelszavak, belépőkódokkal kapcsolatban nektek is vannak hasonló jellegű problémáitok?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan hozzám hasonlóan rengeteg jelszavat kellene meg jegyezenünk,ami már már lehetetlen.Én készitettem magamnak egy jegyzettömb file-t amibe sorba be vannak irva az emailcimek,kodok,bankszámlaszámok stb.Vagy 50 kódom van igy.

Az érdekesség most jön! PL : Van ugy hogy a skype 1 hónap után randomra kidob.Ilyenkor előveszem a jegyzettömbpt és megkeresem a skype kódomat.Persze nem fogadja el.Ilyenkor mérges vagyok és creálok egy ujat.Természetesen a rossz kódot felulirom a jóra és frissitem a jegyzettömbömet.Majd 1 hónap mulva megint kidob és kód ismét nem jó neki.Hasonló gondom van az Ebay.Microsoft,facebookal is.


Van erre valami ötletetek?



2020. jan. 30. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, jelszóváltoztatást kényszerít ki így, nem tudom.

A jegyzettömbös megoldás akkor jó, ha elnevezed egyéni rövidítésekkel a dolgokat, hogy nehezebb legyen kikövetkeztetni. Bár biztonságosnak akkor se biztonságos mert plaintext. Vannak jelszómenedzserek, meg olyan is, ami "böngészőbe épülve" mindig kitölti a jelszó cellát.

2020. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre vannak a jelszókezelő alkalmazások. Amikből a jobbak Windows, MacOS, Android, IOS alatt is mennek, felhő-tárhelyre szinkronizálják titkosított fájlba az adatbázisukat.

Amit én használok: SafeinCloud

2020. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég fura. Soha nem volt ilyen velem. Fb-ot viszonylag rendszeresen használom. Microsoftnál volt, hogy évekig nem léptem be, aztán mégis jó volt :)

Amiket nagyon ritkán használok, és elfelejtem a jelszót, ott szokott gond lenni. De az nyilván az én hibám.

Skype-ot nagyon régen használtam, de már akkor is mindenféle gond volt vele, úgyhogy már nem használom.

2020. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer jártam így én is. Nekem is jegyzetfüzetben vannak elmentve a jelszavak, mert nagyon sok van belőlük. Egy olyan jelszóra volt szükségem, amire már nem emlékeztem, így kinyitottam a jegyzetet és másolással beillesztettem a jelszót. Nem fogadta el. Pár próbálkozás után bepötyögtem a jelszót és minden ok volt. Ezt elmeséltem a lányomnak, hogy nem értem miért történt ez. Másolással nem fogadta el, ha meg beírtam akkor igen. A következő történt- amikor másolásra kijelöltem a jelszót, észre sem vettem, hogy egy üres karaktert is hozzáadott a jelszóhoz a végén. Nekem fel sem tűnt, hogy kicsit továbbhúztam a jelölést, nem lehetett észrevenni. Azóta erre nagyon figyelek, és gond megszűnt. Csak azért írtam le, hogy esetleg ez is szóba jöhet. Üdv.
2020. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Teljesen fölösleges túlzaásba vinni a jelszavak bonyolítását. Egy valamirevaló rendszer használ korlátozást a belépési próbálkozásokra. Pl ha 5 percen belül 5 rossz próbálkozás van, akkor az adott felhasználó 1 órára kitiltva, mégpedig úgy, hogy nem kitiltást jelez, hanem simán csak bármire hibás user/pass páros hibaüzenetet ad ahhoz a felhasználóhoz (azaz a jó user/pass-ra is). Ezzel a brute force és a szótáras módszer kb ki is esett.

Manapság a legtöbb jelszót vagy a felhasználótól csalják ki, például adathalász emailre kattintva. Vagy szimplán csak telepíttetni kell a userrel egy kártékony programot az eszközére.

Sőt, még mindig több az olyan jelszólopás, amikor az adott szolgáltatót törik fel (akár szoftverhiba kihasználásával, vagy adathalászattal az ottani magasabb jogokkal bíró alkalmazottat), mint a brute force jelszószerzés.

Megjegyzés: szövegfájlban tárolni a jelszavakat a hackerek kedvenc csemegéje. Egy fájllal megvan minden.

És amúgí jogos, hogy kopi-pésztnél ha véletlen becsúszik egy kósza szóköz, az már nem ugyanaz a jelszó. És a jegyzettömb is hajlamos az olyan szókijelölésre, amikor egy plusz szóközt hozzátesz.

2020. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is ismerem ezt a problémát. Úgy oldottam meg, hogy minden lényeges jelszót beírok a telefonba egy jegyzetbe. A telefont csak én tudom feloldani, tehát a jelszavak biztonságban vannak, ha elfelejtem valamelyiket, telefon, megnézem, és ta-damm!
2020. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: nem csak azért érdemes többféle jelszót használni, mert védtelenek az oldalak, hanem azért, hogy ha 1-et valahogy kiderítenek, ne férjenek hozzá mindenedhez.

Nekem 6 jelszavam van a legjobb helyen (fejben), ezeket szoktam váltogatni weboldaltól függően. Ha van kétlépcsős azonosítás, akkor nagyjából mindegy.

Egyébként én azt javaslom a legjobb jelszavazási módszernek, hogy legenerálsz egy random 10 karakteres jelszót, amibe van kisbetű, nagybetű, szám, és amilyen felületen használod, úgy változtatod meg értelemszerűen.

Pl. ezt generáltad: Xk3fhUT43E

10 karaktert egymás után megjegyezni nem egy agysebészet. Aztán ha facebookon használod, beraksz 11. karakternek egy F betűt (Xk3fhUT43EF).

Ha Google-n használod, G betűt (Xk3fhUT43EG).

Skype-on S betűt (Xk3fhUT43ES), stb.

És máris van 3 olyan jelszavad, ami gyakorlatilag kideríthetetlen, és bármihez használod, csak 1 új karaktert kell megjegyezni, de az is adja magát.

2020. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"#5: nem csak azért érdemes többféle jelszót használni, mert védtelenek az oldalak, hanem azért, hogy ha 1-et valahogy kiderítenek, ne férjenek hozzá mindenedhez."

Én nem azt írtam, hogy bárki is használjon 1 jelszót mindenhez. Csak azt, hogy nem érdemes skadfgisafgsuidbfa szintre bonyolítani a jelszót. Az, hogy utánateszel egy kezdőbetűt, esetleg az első 2-3 karaktert, az tökéletesen működik a bel27Uska+ kezdetű jelszóval, amit valljuk be, "kicsit" könnyebben megjegyez az ember, mint a full random karaktereket. Miután a legtöb esetben úgysem a bruteforce az elsődleges feltörési mód, így messze nincs akkora jelentősége a jelszavak bonyolultságának, mint ha meglenne az a lehetőség is. Nyugi, a privát emailed feltöréséhez nem fognak egy milliógépes botnetet használni.

2020. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen belépőkódokra gondolsz, de az ilyen 2FA kódok és az emailben küldött kódok (általábancsak számok) azok csak megszabott ideig érvényesek (2FA kódok nagyon rövid életűek), az email-es meg általában 24 óra


jelszavakra meg van jelszókezelő pl. lastpass, keepass, keepassxc és még pár, csak ennél nagyon oda kell figyelni, hogy ne felejtsd el azt az egyetlen jelszót hozzá és legyen másolat (minimum 2-3 helyen) a jelszóadatbázisodról, mert különben cseszheted az egészet, ha beüt a gebasz


kidobni meg azért dob ki, mert secuirty okok miatt nem örökéletű a cookie/session stb., egyébként a havi 1x bekell lépni az még nem nagy kényelmetlenség

2020. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi srácok a tippeket és a hozzászólásokat.
2020. jan. 30. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!