Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi időnként kell színes...

Mennyi időnként kell színes tintasugaras nyomtatón színeset nyomtatni, hogy ne száradjon be, vagy egyéb módon ne károsodjon a nyomtató?

Figyelt kérdés
Hetente egy színes nyomat elég?
2020. jan. 30. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ma már nem kell erre figyelni, mert amíg van benne festék és kap áramot, megoldja magának, hogy ne száradjon be. Pont ezért lényegesen hamarabb jelzi, hogy üres, mint hogy teljesen kiürül. Ha sokáig nem cseréled, azzal még pár hónapig elvan.
2020. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen festékpatron? Eredeti vagy utángyártott?

Az előző Canon nyomtatómat kereken 1 éve vettem. Szeptember közepén kellett bele festéket vennem, akkor fogyott el a gyári. De mivel a gyári patron közel annyiba került volna mint amennyiért a nyomtatót vettem, ezért utángyártottat vettem bele. Nyomtattam vele párat, jók voltak a színei. December elején akartam vele újra nyomtatni, szürke lett a színes képem. Mindegyik szín beszáradt. A nyomtató tisztító funkcióját vagy 10x lefuttattam, semmit sem segített rajta. Tehát az utángyártott festék 2,5 hónapot biztos hogy nem bír ki. Elvittem egy ismerősömhöz, hogy ő mit mond rá (olvastam neten, hogy nem elég másik festéket venni bele). Azt mondta, hogy a fejbe is beleszáradt a festék, ami külön annyiba kerül mint a nyomtató. Tehát nem éri meg, akkor már jobb ha veszek egy új nyomtatót, mert ahhoz akkor rendes festéket is adnak. Mondta, hogy van hogy némelyik utángyártott festék napi szintű nyomtatásnál sem tud kifogyni, hamarabb eldugítja fejet vagy beleszárad.

2020. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy éves sincs a nyomtató, külső tankos, szerintem nekem 5 évig elég lesz a benne lévő tinta. (EPSON L3150) Nagyon elégedett vagyok vele. Ha veszek csak gyári tintát fogok venni. Előtte nekem is Canon volt, rengeteget költöttem tintára, amikor már több sebből vérzett vettem csak bele egy alkalommal utángyártottat, aztán ahogy volt ki is dobtam. Nem csak a patronokat, a nyomtatót is.
2020. jan. 30. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Mièrt nem vettèl hozzá utántöltő tintát, literesben? Èn is így használom az èn canonom, 4500 4x100 ml ès ez èvekig elèg. Töltögetheted is, de vehetsz hozzá egy külső tartájt. Magyarban viszonylag drága, de ebay-en 1500-2000 ft körül van, azt ha bedöglik másikra is rákötheted utána.
2020. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!