Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az exelben...

Hogyan tudnám az exelben megcsinálni azt hogy egy adott oszlopban minden hatodik adatot listázzon ki?

Figyelt kérdés
Nagyjából 6000 adatom van, amiből csak minden 6. kellene, meg lehetne csinálni valamilyen függvény segítségével? Ha igen, melyikkel és hogy? Előre is köszönöm a segítséget!

2020. febr. 8. 21:35
 1/6 timortin ***** válasza:

- Csinálsz egy új oszlopot az Excel-tábládba.

- 1+2 cella értéke legyen: =MOD(ROW();6)

- Lehúzod egérrel 6.000 sorig (az 1-2 kijelölt cellát)

- Ezáltal megkapod, az új oszlopban a sorszám 6-tal való osztási maradékát (lehetséges cella-értékek: 0-5 intervallumba esnek)

- Fejlécre (1.sor) autofilter

- Új oszlopot befilterezed 0-1-2-3-4-5-re, ahogy neked tetszik.

- Kijelölöd a rekordokat és vágólapon lesz a hatodnyi rekord, amivel azt csinálsz amit akarsz :)

2020. febr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Először is köszi a választ! Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. Miért kell új oszlop? És egyáltalán hova? Úgy néz ki az exelem hogy van egy év oszlop, hónap, nap, óra, perc, hőmérséklet, végül páratartalom oszlop (így összesen 7 oszlop). Mindegyikből a legelső és onnan minden 6. kéne, de tegyük fel először hogy a csak a hőmérséklet oszlopból kellenek ezek.

Írtad ezt: 1+2 cella értéke legyen- Ez a pont mit jelent? Milyen cella értéke legyen 1+2? És miért kell a maradék függvény amit ezután javasoltál? Nem szeretném osztani, ugyanazt az értéket szeretném visszakapni ami az adott oszlopban szerepel, csak a felesleges értékek nélkül. Miért kell megkapnom a maradékot? És azt se értem igazán hogy mit jelent az hogy filterezni. (meg hogy mi az a rekord.)

Ne haragudj, kicsit nehéz a felfogásom és kicsit analfabéta vagyok az exelhez, a minimális műveletek elvégzésén kívül. Esetleg el tudod ezeket magyarázni?

2020. febr. 9. 21:03
 3/6 timortin ***** válasza:

- Huh mennyi kérdés :)

- Megnéztem, tényleg nem kell a megoldáshoz új oszlop, megoldható anélkül is. :) Egyébként segédoszlopokat egy cél érdekében szoktunk felvenni. Ha mondjuk ez az ára, hogy elkerüljük a VBA-kód írását. ;)

- 1-2.cella a feltöltött képeimen I2 és I3

- A módszerrel (conditional formatting=feltételes formázás) nem kell korlátoznod magadat csak a hőmérséklet oszlopra, jön vele a többi is. Sőt ha 6n+5 sorok kellenének az Excel-tábládból egy másik oszlopodra (pl.:páratartalom) az is megy általa.

- Mindenből ugyanazt kapod vissza. A plusz segédoszlop csak a megoldásban segít utána eldobhatod. De hagyjuk, mert mondom van, segédoszlop nélküli megoldás is.

- Rekord az nem más, mint Excel-sor

- Filter az nem más, mint a szűrés (merthogy neked minden 6.sor kell)

- Az első két kép azt demonstrálja, ha van segédoszlop, akkor vele hogyan kéne megcsinálni. De kukázhatod, ugye.

- Javított megoldás, hogy

(a) Conditional Formatting (feltételes formázás), New rule (új szabály)

(b) 4.kép alapján New/Új formula, beírod a formulát, kijelölsz például színt (én sárgát választottam). Megkapod az 5.képet

(c) 6.kép szerint ráállsz egy sárga cellára: Filter by selected cell's color, vagyis a cella színe alapján szűrsz, lásd 7.kép

(d) És innentől azt csinálsz tovább, amit szeretnél.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 timortin ***** válasza:

- Ha nem megy még így se, akkor itt egy részletes angol nyelvű cikk

[link]

2020. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sikerült!! Igazán nagyon hálás vagyok!! :)
2020. febr. 10. 18:31
 6/6 timortin ***** válasza:
Éljen! :)
2020. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!