Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy HP Compaq nc6320-as...

Egy HP Compaq nc6320-as laptoppal kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

Eredetileg XP-re optimalizálták.

Beraktam egy újrapartícionált, és fat32-re leformázott vinyót.

Megpróbáltam XP-t telepíteni rá, de a telepítő nem lát merevlemezt.

Kipróbáltam WIN7 telepítővel is, az látja.


Mi lehet a gond?


2020. febr. 9. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit sem jelent az, hogy Windows XPre optimalizált, azt csak egy marketing kifejezés volt.

Nincs az XPben natív ahci támogatás, át kell állítani IDE módra, vagy a telepítőbe integrálni a szükséges drivereket, esetleg olyan telepítőt is lehet használni, amiben már alapból benne van.

Én egy ehhez hasonló Hp 6710b-t használok, T-8300 processzorral és 4 GB memóriával, fut rajta a Windows 7 normálisan, a Windows 10 viszont eléggé döcögős driverproblémák miatt.

2020. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, értem hogy mit írsz.


Tehát nagyon leegyszerűsítve: az XP nem ismeri a SATA HDD-t?


Ezt azért nem értem, mert enne a gépnek a kijelző-drivere kimondottan csak XP-re volt gyártva, a win7 alapból nem engedi az asztal HD felbontásra állítását, és a driver telepítését!


A HP oldalának segítségével megoldottam a driver-telepítést a win7 ellenkezése ellenére, és némi regedit-be való belepiszkálás után sikerült HD-re állítani.


XP-hez új, de win7-hez öreg?


Vista-specifikus lenne?


A kijelző 4:3-as!

2020. febr. 9. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Xp képes kezelni a sata hhdket, de alapból csak IDE módban, ezt a biosban be kell állítani.

A Windows 7, de néhány eszköznél a 10 is működik a Vistához írt driverekkel.

2020. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat.


Bár konkrétumot nem írtál, de a válaszokból rájöttem a megoldásra. A BIOS-ban a SATA natív módot kellett letiltani.

2020. febr. 11. 09:56
 5/5 A kérdező kommentje:

Utána meg azon agyaltam, hogy miért fagyott be a win7.


XD

2020. febr. 11. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!