Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win10ből mindegyiknek ugyanoly...

Win10ből mindegyiknek ugyanolyan a gépigénye?

Figyelt kérdés

Egy règi vistás laptopot frissítettem - ugye a vista már règ nem támogatott, már böngésző se futott el, stb.

Win 10 prot tettem rá (nekem az van, saját telepítővel), amit a microsoft honlapján találtam rendszerigényt, annak éppen hogy, de megfelel, pl pont 2 giga ram van benne.

Viszont a családtag, akinek csináltam, dühöng, hogy tönkretettem a gépét, mert szerinte sokkal lassabb, meg ilyenek.


Tudok ezzel valamit kezdeni? Ha pl home verziót szerzek rá valahonnan, az érne valamit, annak kevesebb az igénye? Vistát hiába töltenék le (ha ugyan még lehet találni), ha egyszer nem támogatott.

A gép bővítése, új gép nem opció, de valamit ki kéne találni.


2020. febr. 14. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik nem támogatott rendszerről a másik nem támogatottra áttérni bocsánatos bűn.. ;)


Tegyél fel neki egy win7 pro x32-t..

2020. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 ötletére szavazok én is, a Homeal valamennyire jobb lenne a helyzet, de ugyanúg, lassú lenne....
2020. febr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megoldás, 2gb ram nem elég semmire ma már, anyám netezős gépében is 8gb van mert a 4 kevés volt(w7, egyszerre legfeljebb 8-10 tabbal). Rakj fel neki egy linux mintet, az majd hasít.

A dühöngő családtag a kedvencem. Fel vannak háborodva hogy a 10 éves laptopon lassú a modern rendszer - ilyenkor jön az, hogy nyugodtan el lehet menni a pcsába, akár családtag akár nem, pláne úgy hogy a saját idődből barmolsz el a telepítsére másfél órát. Rohadjak meg ha értem miért nem fér sok ember fejébe hogy ahhoz hogy egy oprendszer többet tudjon nagyobb számítási kapacitásra is van szüksége, de nem, legyen szebb, legyen gyorsan, tudjon többet, de hogy merészel ehhez több memóriát kérni! Igaz, a telefonodban is van ma már 8+gb ram, de hát az egy telefon, lehet vele telefonálni is!

2020. febr. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg éppen mennie kellene rajta, de necces. Több RAM kellene, de gondolom az user nem fogja megérteni. Mikor rokonnak vagy ismerősnek kell valami hasonló helyzetben, soha nem állok neki addig, míg nincs meg a megfelelő hardver. Rakj fel neki linuxot, azt nesze. Ezt tudtad tenni neki, ha a bővítés nem opció.
2020. febr. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegyél rá neki egy XP-t + Firefox 52 ESR-t.

Hasítani fog,mint állat.Persze 4k-s videókat akkor se akarjon nézegetni.

Hááát a biztonság meg....

Esetleg egy Lubuntu-t meg lehet próbálni,ha vevő rá az ügyfél.

2020. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tartok tőle, hogy egy linuxszal nem boldogulna, a win10-től is kétségbe esett, hogy másképp néz ki, mint a vista, pedig ott nagy különbség nincs :)


Megpróbálok akkor egy win7 telepítőt leakasztani valahonnan, hátha.

2020. febr. 16. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!