Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem miért nem...

A számítógépem miért nem játsza le a CD lemezeimet, csak a DVD-t. Olvastam, hogy egy idő után eltűnik róla minden, de egyszerre mindről? Kérném, ha valaki tud tanécsot adni, írja le .

Figyelt kérdés

2020. febr. 20. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az infra lézerdióda kinyiffant a meghajtóban, ez a baj. A CDt infra lézer olvassa, a DVDt vörös, a BluRayt pedig, ahogy a neve is sugallja, kék. Egy CD meghajtóban egy infra lézer van, a DVD meghajtókban az infra mellett a vörös is ott van, a BluRay meghajtókban pedig harmadikként a kék is. Ezek élettartama nem egyforma, ha az egyik elromlik, azz a fajta lemezt nem tudja olvasni többé, a többit, amiknek még működik az olvasó lézerük, viszont gond nélkül olvassa.
2020. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy adathordozó sem örök életű, ez tény. Bár az optikai adathordozók, ha jó minőségűek, és szakszerűen vannak tárolva, akkor kvázi örök életűek. (No, azért ez nem azt jelenti, hogy ne legyen minden fontos dologról legalább két másolatod! De halkan hozzátenném: a 10-15 éves CD-im és DVD-im közül kevesebb, mint 5 db. ment eddig tönkre. Több száz darab közül.) Persze, megeshet, hogy egy-egy CD vagy DVD olvashatatlanná válik, de hacsak nem valami nyirkos helyen, vegyszerek közelében, vagy tűző napon tartod, akkor közel sem olyan gyakran, mint ahogy azt szeretik itt mondogatni.

Olyan meg matematikailag szinte lehetetlen, hogy az összes egyszerre menjen tönkre.

Ez egyszerűen meghajtóhiba lesz. Én is egyszer belefutottam már hasonlóba. Szerintem ha megteheted, cseréld ki azt a meghajtót! Ár tekintetében kb. 4000 forintos tétel.

2020. febr. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még annyit kérdeznék, hogyha külső cd/dvd meghajtót veszek , ami usb-s csatlakozású, vajon akkor az működik ezen a gépen keresztül? (mármint,ha ehhez van a külső meghajtó csatlakoztatva)Üdv.
2020. febr. 23. 18:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem ,valóban nem a CD-nek van baja, mert egy baráthoz elvittem jó pár darabot, hibátlanul játszotta nála.Meghajtó problémája van.
2020. febr. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!