Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Debian 9.6 postfix dovecot...

Debian 9.6 postfix dovecot php, csináltam egy lokális email szervert, működik. Csináltam egy alias-t a címre, ez viszont már nem. De miért?

Figyelt kérdés

Ez alapján csináltam: [link]


Persze saját névvel és címmel.

Működik, tök jó.

A név: NÉV@server.lan

Ezzel be lehet jelentkezni.

A domainek fül alatt csináltam egy "alias"-t, álnevet a server.lan-nak, amit el is fogadott. Ez lett a 'home.lan'.

Be tudok jelentkezni úgy is, hogy NÉV@home.lan, viszont emailt nem tudok erre a címre küldeni, mert azt írja:

"

The mail system


<proba2@home.lan>: Host or domain name not found. Name service error for

name=home.lan type=A: Host not found


"


Mi lehet a probléma? Hogyan lehetne esetleg megoldani ezt?


2020. febr. 22. 12:19
 1/2 A kérdező kommentje:
hogyha a proba2@home.lan-ról küldök egy emailt a proba1@server.lan-ra, akkor megérkezik neki az email. Hogyha viszont proba1-ről válaszolni akarok arra, akkor ugyan ezt a hibát hozza ki.
2020. febr. 22. 12:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik megoldva. A mydestination sorba be kell írni az alias címet is, csak úgy fogadja el. Én a biztonság kedvéért a hosts fájlba is beírtam a címet.
2020. febr. 22. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!