Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olcsó gép játékra? Mit változt...

Olcsó gép játékra? Mit változtatnátok ezen a konfigon?

Figyelt kérdés

Új gépet szeretnék összerakni játékra a lehető legolcsóbban. Szerintem a lehető legjobb alkatrészeket válogattam össze ár-érték arányban. Szóval ha bele tudtok kötni, légyszi írjátok le.


Alkatrészek:

ALAP GIGABYTE B450 AORUS ELITE

CPU AMD RYZEN 5 2600X 3.60GHZ

RAM CORSAIR 16GB VENGEANCE LPX DDR4 3200MHZ

GPU GIGABYTE GeForce GTX 1660 6GB Super OC PCIE

HD SEAGATE BARRACUDA 1TB

Ház Kolink Horizontal

Táp FSP Hyper S 500W



Ez a lap bios frissítés nélkül is támogatja a procit ugye?



2020. febr. 25. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
MSI B450 a pro MAX 30k
2020. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a proci kompatibilitással nincs gond, B450 chipset a 2. generációval érkezett, azaz támogatja a procit eleve még BIOS frissítés nélkül is.

Ennél a gépnél esetleg a gépház lehet kérdéses, mármint frankón semmit nem találtam róla :D Horizon nevű Kolink modellt találtam, de Horizontal nevűt nem. Egyébként is a gépház mindaddig ízlés kérdése, amíg nem nagyon komoly teljesítményű pc-ben gondolkozik az ember.

Az SSD hiánya még egy fájó pont, hidd el szívni fogod még a fogadat miatta. Én azt mondom mindenképp sűríts bele a keretedbe valami SSD-t, tényleg tök mindegy milyet, csak legyen benne rendszermeghajtónak egy. Hidd el, kell, a Win10 nem túl kegyes a HDD-kkel. Eldöcög azon is, de sokkal rosszabbul.

2020. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, elírtam a nevét. A Horizon lesz az. Elég jó minőségű ház szerintem és jól is néz ki. Egy M.2 SSDt mindenképpen be fogok szerezni, csak elég drága, szóval egy ideig el leszek az nélkül aztán beruházok rá. Tudod diákmunkából gyűjtögettem össze rá a pénzt, ezért próbálom minél olcsóbban megúszi. Köszi a válaszokat! :)
2020. febr. 25. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg:


AMD RYZEN 5 1600 AF 33k (r5 2600 szint)

2020. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? teljesen felesleges az M.2 SSD. Játékoknál a betöltési idő konkrétan semmivel sem kevesebb (vagy elenyésző az eltérés), a rendszer betöltési sebességét sem mondanám gyorsabbnak, sőt. Jó, a következő összehasonlítás talán picit unfair lesz, de van egy Ryzen-alapú gépem (R5 2600) 16GB RAM-al, RX 560 videókártyával és TUF B450 lappal. Van mellette 1db 1TB HDD és 1db optikai meghajtó is. A gépemben egy Adata XPG SX8200 Pro 256GB SSD van (NVMe M.2) rendszernek, csakis rendszernek. Van egy, az előző gépemből összetákolt pc, amiben MSI B150M Bazooka Plus lap van egy Pentium G4400 procival, 8GB RAM-al és R7 250 videókártyával. Az SSD-n kívül (ami egy Kingston SUV400 120GB) nincs semmi SATA eszköz rákötve, se optikai meghajtó, se HDD, se semmi, ezért unfair picit az összehasonlítás.

A "wooden" (nevezzük így a gyengébb PC-t) aktív hibernálással, azaz a Win10 gyorsindítás funkciójával kb. 13mp alatt bekapcsol a gomb lenyomásától számítva, ez a Ryzen-alapú gépemnél kb. 15mp (jobb SSD-vel). Gyorsindítás nélkül (hibernálás letiltásával tehát) ez kb. olyan 22mp a Ryzen-alapú gépen, a wooden pc-n pedig 21mp.

Látod miről beszélek? Nálam pont, hogy a Ryzen-alapú gép tölt be valamivel lassabban, holott a gyengébb pc-ben egy SATA3-as belépőszintű SSD van, míg az én pc-mben egy elég komoly M.2-es NVMe SSD. Más előnyt meg egy NVMe SSD úgy sem fog adni, mert tulajdonképpen csak a gyors rendszerbetöltésért vesz az ember SSD-t, arra pedig mindezek alapján bőven elég a SATA3-as is.

A SATA3-as SSD egyébként olcsó, és itt van a mondandóm lényegi része: mi lenne, ha már most vennél bele SSD-t is, csak mondjuk SATA-sat NVMe helyett? Sokat nem nyernél NVMe SSD-vel, legalábbis annyit nem, amit meg is éreznél.

2020. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen diakmunka? Budapeten?
2020. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

AMD RYZEN 1600 AF 30k

ASROCK b450m pro4/MSI B450 a pro MAX 23-30k

RAM: 2x8gb 3000/3200MHz g.skill,patriot,crucial

Crucial bx500 240g sata3 /kingston a2000 M2

Silentuimpc signum sg1 12-15k

MSI,ASUS GTX 1660 SUPER/ SAPPHIRE RX 5600XT 85-100k

Min: CM MWE, BE QUIET 9, fsp hexa 85+, fsp raider II 400/450w VAGY Be quiet 11 500w GOLD

2020. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!