Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Kormányhivatal/Ügyfélkapu jelszóváltozatatást 30 karakterre terjesztette ki?

Figyelt kérdés

Idézet a reklamációmból:


Tisztelt Ügyintéző!


A minap arra kértek, hogy változtassam meg a Kormányhivatal/Ügyfélkapu jelszavamat, mert annak érvényessége 24 órán belül lejár!


Ez kezdődött azzal, hogy a megszokott felhasználói nevemet és/vagy jelszavamat nem volt hajlandó elfogadni, csak a harmadik kísérletre. Erre mondhatná valaki, hogy biztosan én ütöttem el valamelyik karaktert a billentyűzeten.


A rendszer a folytatásról is gondoskodott, mert az addig használatos 12 karakteres

jelszó változtatásomat nem volt hajlandó elfogadni.

Egy üzenetben jelezték is, hogy legalább 2 kisbetű, 2 nagybetű és 2 számkarakter kombinációjából álljon össze és ne tartalmazzon semmilyen betű

és/vagy számsorozatot sem. De azt nem, hogy hány karaktert várnak el a tisztelt felhasználótól. Huszadik kísérlet után jöttem rá, hogy annak legalább 30 karakternek kell lennie. Amit végre is

hajtottam.


Na, de ez mennyi idegi feszültséget eredményezett és

milyen veszekedést a szkizofréniás élettársammal az enyhén szívritmus problémáimmal már sok embernek lényegtelen. Mire való ez a szívatás a számítástechnikában és a digitális rendszerekben

egyszerűen nem értem? Ha egy felhasználó 12-16 karakterből akarja a jelszavát megvalósítani, akkor a felelősség elsősorban nála

van és nem a rendszert készítőé és/vagy üzemeltetőé. Ez kérem nem más, mint visszaélés a tudománnyal, az informatikával és a hatalommal.



Esetleges válaszukat megköszönném:



#jelszó #ügyfélkapu #digitális_rendszerek
2020. márc. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést a leveledbe kellett volna szőni, hogy ők megválaszolhassák. Itt nem fogja tudni senki az okát. Bónusz, hogy ha tőlük kérdezed meg és tőlük kapsz választ, akkor megspóroltad itt a kérdéskiírást.
2020. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kolléga maga nem tud olvasni. Ott van, hogy Idézet a reklamációmból:


Vagy három helyre is elküldtem az üzeneteket és válasz nélkül maradtak. Mert ebben az országban ez is szokás. 1980 óta hány panasz levelemre nem jött válasz nem tudom, de hagyjuk...............

2020. márc. 1. 18:31
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Pár napja változtattam ügyfélkapu jelszót, probléma nélkül elfogadta a 16 karakter hosszúságú jelszót.
2020. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sehol nincs a levélben, hogy három helyre elküldted, vagy nem válaszoltak. A szövegezés amúgy vicc, nem lehet komolyan venni, trollok írnak így. Ez a vicceskedő-élcelődő panasz stílus gondolom az évek rutinjából jön, ha mániákus/megrögzött feljelentgető vagy.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: bug lehet.

2020. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd majd meg mi lett.
2020. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!