Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért Apple számítógépen...

Miért Apple számítógépen keresztül folytatta ma a kormány a nemzetközi videó konferenciát a pandémiás helyzetről, hiszen a Gyakoriról tudni, hogy az Apple túlárazott divat cikk?

Figyelt kérdés
Tévéhíradóban láttam, hogy dr. Orbán Viktor Mihály Macen keresztül kommunikált külföldi kollégáival. Azért nem értem ezt, mert itt a Gyakori Kérdéseken mindenki azt mondja, hogy az Apple túlárazott, és még szar is, más márkák olcsóbbak és sokkal jobbak nála.
2020. márc. 9. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A kormánynál mikor volt szempont a legjobb ár/érték arányú termék megvásárlása? Valami NER-es valószínűleg még így is sokszorosan a piaci ár fölött szerezte be nekik a gépeket.
2020. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Valami NER-es valószínűleg még így is sokszorosan a piaci ár fölött szerezte be nekik a gépeket."


Törvény azt mondja ki, hogy a legolcsóbb közbeszerzést kell érvényesnek nyilvánítani.


Teljesen kizárt, hogy azért választották a Macet, mert az a legjobb?

2020. márc. 9. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Te tényleg ennyire naiv vagy, vagy a fanboyság elnyomja a realitásérzéked?
2020. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltál a kérdésemre.
2020. márc. 9. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:

"Törvény azt mondja ki, hogy a legolcsóbb közbeszerzést kell érvényesnek nyilvánítani."

Közalkalmazott vagyok. Rengeteg (kisebb) közbeszerzési folyamatot éltem már meg, és eddig még egyszer sem volt olyan, hogy valamit ténylegesen a legolcsóbban sikerült volna beszerezni. Sőt: közbeszerzéssel nem ritka, hogy valami kétszer annyiba kerül, mint "rendesen" a boltban megvéve. Tudnék mesélni... :)

A szabály pedig nem úgy szól, hogy a legolcsóbb terméket kell beszerezni (ez pedig akármennyire is utálom a kormányt, ésszerűtlen lenne, hiszen gondolj bele: akkor mindenből a legpocsékabb márkájút kéne beszerezni...), hanem úgy, hogy egy adott termékre a beérkező árajánlatok közül a legolcsóbbat kell elfogadni. Ettől még lehet márka- vagy minőségbeli igény (máskülönben mindenki az ötezer forintos Raspberry Pi Zeron kockulna...), lehet azt mondani, hogy nekem konkrétan adott paramétereknek megfelelő gépre van szükségem; csak az ezekre érkező árajánlatok közül kötelező a legolcsóbbat választani.


Egyébként meg: azért, mert O1G bácsi látta, hogy Ámérikában ez a trendi, bele is pusztulnának, ha olyan géppel fényképeznék le őket, aminek nem világít egy félig megcsócsált alma a hátoldalán; és hát persze majmolni kell az USÁt. Ami annak fényében, hogy épp a Microsoftnak nyalnak tövig, eléggé bizarr.

2020. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De válaszoltam. A kormány MINDIG megkerüli ezeket a közbeszerzési törvényeket, hogy a komák nyerjék.
2020. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Közalkalmazott vagyok."


Én meg köztisztviselő vagyok. Még pedig választott. Tudod mi az? Ráadásul költségvetéssel foglalkozom. Szerinted értek hozzá?

2020. márc. 9. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod a magad kis bevésett agymosott válaszaid a kérdésedre, akkor miért kérdezed meg itt? Miszter "megválasztott" akármilyenképviselő nemtudomki
2020. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ebbe politikai szálat bevinni, csupán a józan ész, meg a racionalitás a mérvadó. Mert jobb és kész.

Amikor kiállnak a politikusok, és tartanak egy sajtótájékoztatót a környezetvédelemről meg a klímáról. akkor utána miért ülnek be a 6 ezer köbcentis kompresszoros benzinzabáló csodaterepjáróba ? Na miért ? Mert kényelmesebb, gyorsabb, és elegánsabb.

Ez mindig is így volt, kár ezen rágódni, hogy ki, miért, mikor, hogyan!

Ha te is megtehetnéd, akkor te sem egy 70 ezres Media Markt-os Windows-al szüttyögnél, hanem agy MacBook-Pro-val. Ugye hogy ugye ? Na látod!

Jó hogy azt nem mondod, hogy Linux, mert az ingyenes. 😃

2020. márc. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*Windows-al = Windows-os laptop
2020. márc. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!