Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata (használt) üzleti laptopokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mennyire éri őket megvenni? Mennyi kockázata van? Garancia szokott lenni? Hol vettétek a laptopot? Cseréltetek-e benne valamit? Hány évig használtátok? Voltak-e vele problémák?


Bocsi a sok kérdésért csak dilemmában vagyok,hogy újat(otthoni) vegyek vagy használt üzleti laptopot?


2020. márc. 12. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokadik használt laptopomat nyúzom és eddig még nem volt gondom belőle. Nyilván csak olyat vettem meg, amit nem bagóért árultak és csak kifogástalan esztétikai állapotút, karcokat beleértve. Az eladó többi hirdetését is célszerű leellenőrizni, mert ha a képek nem fedik teljes mértékben a leírtakat, akkor azért az sokat elmond róla. Ha gyanús, hogy az eszköz valamelyik részéről nincsen kép vagy elmosódott/zajos/nem látszódik jól, akkor célszerű képeket kérni róla, végül is nem félig vakon szeretnéd megvásárolni...
2020. márc. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nyugodtan veheted nem bánod meg. Nekem az előző laptopom is az volt, 5 évig nyúztam, atomstabil volt. Csak sajnos már hardveresen elavult lett számomra. Így én is laptopvásárlás előtt állok. Voltam körülnézni, néztem újakat. Hihetetlen milyen nyeszlett, gyenge kis f*stalicskák vannak, még a 200 ezres kategóriában is. Mindent beáldoznak már azért, hogy minél vékonyabb, könnyebb tudjon lenni. Így most ezeket céloztam meg. Főleg a munkaállomások tetszenek nagyon, mint a HP Zbook. Van bennük erő, és minden cserélhető benne még a videokártya is, könnyen szerelhető, masszív, IPS panellel, jó billentyűzettel. És nem drágábbak mint az új fostos konzumer laptokok.
2020. márc. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megéri. Pl Latitude gép 15 éve fut egy ismerősömnél. Használtan is vehető általában 6 hónap garanciával, gondolom ezért írtad: "Garancia szokott lenni?".

Minden új termék garanciás, jobb gépek 3 év.

Használtan 100 E körül, új 300 E körül. Szerintem használt is jó, persze az némileg gyengébb, de még mindig jóval erősebb, mint az "általános" laptopok.

Vostro gépek, amúgy közepesen drágák...

2020. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megpróbáltam figyelembe venni őket a keresésnél. Erről a HP notebookról mit gondoltok? megéri ennyiért?


[link]


A dedikált vga-t azért gondoltam, mivel az integráltak amennyire tuidom vesznek el a rendes ramból használat során és azt használják, mint VRAM. A 4.generációs intel nem túl elavult dolog már? Nem ez lenne a fő eszközöm ugyan, de fontos, hogy megállja a helyét, ha az is lenne (ezért is kerestem volna viszonylag erősebb vga-t ami nem csak workstation feladatokra jó)

2020. márc. 13. 00:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

U-s processzor, gyengécske. [link]

4000-es alatt nem vennék, főleg nem üzleti kategóriába.

[link]

[link]

2020. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezt akartam...bocs.

2020. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Megnéztem és találtam egy ilyet, mit gondoltok róla:

[link]


Még annyi lenne a kérdésem, hogy a HP-nál csak a Elitebook-ok a buisness vagy a ZBook-ok is??

2020. márc. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!