Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Képek/videók másolgatása...

Képek/videók másolgatása rontja a fájl minőségét?

Figyelt kérdés

Egy ismerőstől hallottam, hogy a képek (és videók) másolgatása hdd-k között, vagy hdd-ről pendrive-ra vagy pedig email mellékletbe feltöltve, majd másik oldalon letöltve illetve egyéb más másolási folyamat során romlik a kép/videó minősége. Ez tényleg igaz? Tehát ha itthon másolgatom a képeket, akkor a minőségük egyre rosszabb lesz? Mert én ilyenről eddig sosem hallottam...

Tehát teszem azt valaki csinál nekem photoshopban egy jó minőségű képet, amit én megkapok, akkor annak minősége nem állandó? Csak mert a régi kazetták másolása pl. okozhat minőségromlást, de ez már digitális file.



2020. márc. 22. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Az "ismerősöd" vagy olyan sötét mint az éjszaka, vagy simán csak trollkodott veled.
2020. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

olyan esetben minden kép romolhat pl a minősége, ahol feltöltöd egy oldalra, mint mondjuk facebookon messenger képként, mert az tömöríti, email esetben is lehet ilyenről szó, vagy túl nagy méret miatt


pendrive és hdd között nincs, de veszteség nélküli tömörítés praktikus

2020. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

"Egy ismerőstől hallottam, hogy a képek (és videók) másolgatása hdd-k között, vagy hdd-ről pendrive-ra vagy pedig email mellékletbe feltöltve, majd másik oldalon letöltve illetve egyéb más másolási folyamat során romlik a kép/videó minősége. Ez tényleg igaz?"

Nem.

Szimpla másolás - normális esetben - nem ront a video minőségén.


Két esetben romolhat a minőség:

* ha hibás a meghajtó/az adathordozó - ez esetben általában az állomány is romlik, nem tudod megnyitni (ez ellen a meghajtók/adathordozók hibajavító mechanizmusokat vetnek be)

* ha az online tárhely - ahova feltöltöd - külön veszteséges újratömörítést alkalmaz az állományon (ez képfeltöltő/videómegosztó oldalaknál szokott előfordulni, felhőtárhelyeknél nem)

2020. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha fénymásolóval másolod a képeket, vagy VHS-ről VHS-re másolod a filmeket akkor valóban romlik a minőségük.. ;-)

Da fileok másolása nem ront semmin.

2020. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

„egyéb más másolási folyamat”


Ha ebbe az is beletartozik, hogy egy szerkesztőbe betöltöd, és onnan mented el, akkor – a fájl formátumától és az alkalmazott módszertől függően – változhat a minősége. Ennek az oka viszont éppen az, hogy nem valódi másolásról van szó, hanem újra-és újra átkódolt képről. A hétköznapi értelemben vett másoláskor viszont módosítatlan adatokat viszel át. Ezek számértékek, tehát nem kophatnak vagy öregedhetnek, mint valami film, hanem hibátlan adathordozó esetén akárhány másolás után is tökéletesen megegyeznek az eredetijükkel.

2020. márc. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a konvertálásra értette, meg amúgy azt én is tudom, hogy facebook, yt stb. konvertál, hanem arra értette ha csak szimplán mondjuk rámásolok egy képet pl. a pendrive-ra, akkor romlik a minőség. Azt még hozzátette, hogy olyan kis mértékben, hogy nem vehető észre egy másolástól, de attól még romlik. De mondom, akkor ha ide-oda másolgatja az ember a gépen a fájlokat, pl. lemezek között, akkor egy idő után láthatóan leromlana, de ezt én nem hallottam, pedig értek azért a számítástechnikához. Mondom ez kizárt, hogy igaz legyen, de akkor tényleg nincs igaza :D Ez megnyugtat már csak azért is, hogy nem vagyok hülye, másrészt pedig, hogy nem fognak másolgatás miatt leromlani a fájlok.
2020. ápr. 2. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!