Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Már egy ideje zúg a hangszóróm...

Már egy ideje zúg a hangszóróm, de nem tudom miért. Már próbáltam másik hangszóróval is. Csak akkor kezd el zúgni amikor bedugom a zöld Jack dugóját. És ha tekerem rajta a hangerőt minél feljebb annál hangosabban zúg. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
zúg a hangszóró ha bedugom a jack dugót

#zúg a hangszóró
2020. márc. 23. 07:58
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Mibe dugod be? Mert nem mindegy. Ha pl. egy hordozható eszközbe (CD-játszó, mobil), akkor nem szabad zúgnia, ám ha pl. egy asztali gépbe, laptopba, akkor előfordulhat.


Azt sem írtad, hogy ez egy erősítős hangszóró, de csak úgy van értelme a problémának.


A számítógépek nem mindegyike van rendesen szűrve, így a 220 50Hz-es búgását hallhatod egy-egy erősítőben. Erre való lényegében a földelés, ami a teljes gépházat (asztali PC-nél) leföldeli, így megszüntetni ezt a búgást, ám ha nem földelt a konnektor (tehát nem szabvány), előfordulhat ilyen zavar.

Laptop esetében maga a készülék nem földelt, így a saját zajai és a táp esetleges hibás szűrőelektronikája miatt szintén hasonló eredmény várható. Ezt egy minőségi USB-s külső hangkártyával ki lehet küszöbölni, vagy egy izolációs szűrővel, amit pl. autókba szoktak beépíteni, így leválasztja fizikálisan az erősítőt, mert egy tekercs kapja a jelet, aminek mágneseződését egy másik tekercs vesz, így lényegében a "levegőben" történik az átvitel, ezzel megszűnik a 2 eszköz áramellátása miatt keletkező zavarforrás.

2020. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
PC-ről van szó. Igen utánanéztem és elvileg az szokásos hogy egy kicsit zúg. De nekem szerintem jobban. Elég irritáló tud lenni. A netkábel csatlakozója alatt van 3 szinű jack csatlakozó. És ott a középsőbe a zöldbe dugom be a jacket. Meg azon kivül a hangszóró usb-jét az USB-be.
2020. márc. 23. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!