Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS! "xxx (fontnév) betűtípus...

SOS! "xxx (fontnév) betűtípus nem telepíthető, mert érvénytelen. " Találkozott már valaki ilyesmivel? Ez mi ez?!

Figyelt kérdés
Ez egy kommersz OTF betűtípus/font, ami eddig gond nélkül működött (2005-től használom rendszeresen), ám ma, amikor ismét használni akartam, már nem jelent meg a listában. Gondoltam, korrumpálódott, nosza akkor, egy másik könyvtárból, ahol tartalékként pihent, átmásolom a Fonts mappába. Ekkor ért az üzenet: "Myriad-Pro betűtípus nem telepíthető, mert érvénytelen." Ez mi ez?! SOS segítséget kérek, mert ma ezzel nyomdába kell adnom egy anyagot, sőt kettőt... A fene gondolta, hogy ilyen baj lesz vele. Még ilyet életemben nem láttam, pedig nem ma kezdtem a szakmát. Köszi előre is!
2010. júl. 26. 10:47
 1/8 anonim válasza:
nem vagyok benne biztos, de velem is volt egyszer ilyen. Rendesen ki van csomagolva meg minden? nekem úgy volt, hogy sajátgépbe nyitottam meg és total commanderből másoltam a fontsba :D De ha újra volt telepitve a gép, akkor lehet hogy az a baja. Próbáld meg esetleg átnevezni. De itt egyébként nagyon sok betűtipus van: dafonts.com
2010. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez most volt először. Igaz, először is most van 7-esem, lehet, hogy az a baja. Sajnos, az újratelepítés nem megoldható, és eddig csak ez problémázott. Helyettesítettem mással.
2010. júl. 26. 14:07
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos, rájöttem, hogy minden OTF-fontot érvénytelennek titulál a 7-es, és így használhatatlanná teszi. ezt kábé egy-két hete csinálja... teljesen mindegy, hogy kommersz vagy sem, ha OTF, kukalakót gyárt belőle... a most újrakért OTF-ekből is.
2010. aug. 2. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell egyelőre a Windows7! Sok mindennel még mindig nem kompatibilis, lehet, hogy soha nem is lesz. Addig maradok az XP-nél. (OpenOffice-org: nem akarta telepíteni havernál!Mindenáron MS Office kellett volna neki. Majd ha milliomos leszek, mondta a haver és dühében leszedte ezt a csicsát. Vissza az XP és kész).
2010. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Érdemes szétnézni a Microsoft honlapján, hátha van valami csomag, ami javítja a hibát.


Utolsónak:

Nekem 7-es gond nélkül telepítette az OpenOffice-t.Nem azzal volt a baj szerintem nálatok sem.

2010. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon volt más választásom, mint a 7-es. Gondolhatod, hogy nem jókedvemben telepítettem :) Amúgy ez már három hónapja fent van, és ez a hiba csak két hete kezdődött. Nem hiszem, hogy romlana a 7-es, azért ennyire a MS se hülye. :)
2010. aug. 2. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapod a frissitéseket? Lehet, hogy már javították a hibát.
2010. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, remélem, hogy javították, de nem értem, hogy hogyhogy most romlottak el...
2010. aug. 3. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!