Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HP laptopról szeretnék képerny...

HP laptopról szeretnék képernyőt közvetíteni tv-re hogy kell?

Figyelt kérdés
HDMI kábellel szeretném a képet és hangot átvinni egy Samsung tv re. Amikor csatlakoztatom a kettőt akkor a tv azt írja ki hogy nem támogatott üzemmód. Ez a tv hibája vagy a lapopé? Ha viszont VGA csatlakozón viszem át a képet (igaz) monitorra akkor az működik.
2020. márc. 27. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

a tv-nél is és a laptopnál is nézd végig a beállításokat.

a laptopon kiválasztod a második kijelzőt és olyan beállításokat adj meg amit tud a tv-d, tehát a felbontás fullhd tv esetén 1920x1080 a felbontás és mondjuk 60Hz a képfrissítés.

Ha még mindig nem jó, akkor a tv menüjét is túrd át. ott lehet állítani azt, hogy hogyan jelenjen meg a akép, széthúzott, nagytott, stb, stb.

a kijelzők között a WIN+P billentyűkombinációval tudsz váltani.

2020. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Szerintem egy másik HDMI kábellel működni fog.


Haveri körben csatlakoztattam már a laptopomat több TV-hez, és eddig háromféle HDMI kábel kellett.

- a legtöbbhöz elég egy szimpla 5 méteres v1.3 kábel,

- egy régebbi, nem okosTV nem adott képet az 5 méteressel, de egy olcsó, névtelen 3 méteressel lett kép,

- egy új, de nem márkás TV-hez meg v1.4 verziójú kábel kellett. (esetleg még újabb verziós, de nem próbálgattam)


Annyira nem érdekel a téma, hogy kísérletezgessek, meg nem is értek annyira hozzá, hogy az okokat kutassam - csak ezek a tapasztalataim.

Ha nem megy egyből, akkor másik kábelt érdemes kipróbálni, mert a beállítások variálásával csak vesztegettem az időmet.

2020. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!