Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha veszek valahol VPS-t,...

Ha veszek valahol VPS-t, akkor vissza tudom ugyanazt a gépet állítani az alap beállításokra, ha szeretném, vagy mindig új gépet kell konfigurálnom, ha elcsesztem valamit?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyenlőre csak játszadozni VPS-sel, tehát sokszor újrakezdeném az egészet. Viszont nem akarok emiatt több száz gépet "dropletet" fizetni (digitalocean.com), megoldható-e, hogy ugyanazt kezdem onnantól újra, hogy megy fel rá a linux?

2020. márc. 30. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha rootként hozzáférsz, akkor semmi akadálya.
2020. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden VPS szolgáltatónál újra telepíthető a VPS az előre beállított lemezképekből. Sőt másik operációs rendszerre is átválthatsz, nincs plusz díja. Tehát csak egyszer kell fizetni. Elég sok VPS-t kezelek céges ügyfeleken keresztül, ezért én (is) vettem egy VPS-t kifejezetten gyakorolni meg kísérletezni, azon tesztelek először mindent, és ha jó, csak akkor mehet élesben. Ha nagyban csinálod, érdemes is egy gyakorló VPS-t fenntartani, web szervernél pl. rendszeresen frissíteni kell, viszont lehetnek nem várt hibák, amikkel jobb, ha nem az éles (céges) VPS-eken találkozom először, meg nem azon kísérletezek.

A legtöbb helyen korlátozatlan alkalommal telepíthető újra, de ismerek olyan szolgáltatást, ahol napi 20 a limit (mondjuk ez nem kevés/nap).

2020. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!