Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Még mindig rajta lehet a kép...

Még mindig rajta lehet a kép a gépemen?

Figyelt kérdés
Van egy lenovo thinkpad L580-asom, Windows 10 van rajta, készítettem a kamerjaval egy selfiet majd kitoroltem a microsoft fényképek alkalmazásban. Viszont utána lattam, hogy a start menüben a Fényképek csempéjének háttere az a kép volt. Ez hogy lehet, ha már kitoroltem? Lehet, hogy valahol rajta van a gépen? Csak mert körülnéztem minden mappában de sehol nem találtam a képet. Vagy van valami módszer, hogy tényleg megbizomyosodjak róla, hogy végleg eltűnt a gépről? Mert ez a csempehátterkép modt eléggé elbizonytalanított.

2020. ápr. 5. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén: csempék nekem le vannak véve, pontos működésük elvét nem tudom. Elképzelhetőnek tartom, hogy a windows csinált valahová magának egy mondjuk kisebb verziót. Egy thumbnailszerűséget, mivel csempének minek töltsön be pl egy 2k-s képet?

Egyébiránt érdemes tudni, hogy ha törölsz valamit, az valójában még nem törlődik. Mondhatni részben ezért is gyorsabb egy törlés a telepítésnél. Háttértároló művelet lényegében lassú, ezért csak a "jogot" adja meg, hogy az a terület, ahol a törölt fájl volt az szabad, írható oda bármi. Amíg a felülírás meg nem történt addig ugyan a windows alapesetben nem látja, de visszahozható teljes mértékben. Elméletileg 1-2 felülírás után is, de egyre valószínűtlen. CC Cleanernek ha jól tudom van is ilyen funkciója, ami fogja az üres területeket, aztán elkezdi felülírkálni. Talán drive wiper néven fut. (de csak akkor ha végérvényesen semmisíteni akarod, SSD élettartama pedig mivel írkál: csökken) Ráadásul előzményeket, temp mappákat is képes törölni, nem tudom... lehet sikeresen megoldja :)

Ezzel már telefonon is találkoztam, igaz nem mostanában. Törölt kép 1-2 helyen megjelent, kis formában, de mondjuk el is tűnt. Szintúgy thumbnaillel dolgozott, gyorsabb betöltés érdekében.

2020. ápr. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alex Fly ***** válasza:
Valószínűleg a thumbnail benne maradt a cache-ben. De ettől még az eredeti képed törölve lett.
2020. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor a thumbnailt tudom valahogy törölni a cacheból? Vagy a képet nem lehet már lekeresni?
2020. ápr. 5. 23:26
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
A lemezkarbantartóval törölheted...ezt is.
2020. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Töröltem a lemezkarbantartóval, többször is le futtattam a törlést, kiírta, hogy 1Mb maradt viszont utána újraindítottam a gépet és több Mb-t írt ki, kb. 10Mb-t. Akkor ez már nem probléma? El lett távolítva az a thumbnail? Még mindig vissza lehet keresni a képet, vagy véglegesen eltűnt? Ha nem, van módszer a végleges eltüntetésére, hogy semmi (pl. thumbnail stb.) ne maradjon?
2020. ápr. 13. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!