Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok véleményt mondani...

Tudnátok véleményt mondani erről a 2 notebookról?

Figyelt kérdés

Új notebookot szeretnék vásárolni, erre a kettőre esett a választásom:


HP 15s-eq0004: [link]

[link]


Asus Vivobook 15 X512DA: [link]

[link]


A paramétereik nagyon hasonlóak, az Asusnál vonz az 1 terrás tárhely, hiába nem használnám ki, a HP 256 GB-ja viszont kevés lenne. Mondjuk egy háttértár nem nagy kiadás.


Semmi extra elvárásom nincs, mivel főleg iskolai dolgokra és internetezésre használnám, illetve Xamarin stúdióban programozásra. Szoktam Sims 4-el játszani, de az fut a mostani, 80 ezer forintos, ezeréves laptopon is, gondolom itt sem lesz probléma. Csak legyen gyors, megbízható, húzzon ki mellettem 5-6 évet (vigyázok rá, szervízben évente tisztíttatom a hűtőrendszert).


Mindkét márkával találkoztam már, igazából már csak hozzáértők véleményére vagyok kíváncsi, hogy van-e valamelyik modell mellett nyomós érv, ami segít eldönteni a kérdést.


Illetve látom mindkettőnél, hogy van ujjlenyomatolvasójuk, az hol helyezkedik el? Gondolom ugyanarra használható mint telefonok esetén, de javítsatok ki, ha tévedek.



2020. ápr. 9. 20:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Az árukeresős linkeket ne vegyétek figyelembe, úgy látom sikerült nem ugyanazokat a típusokat küldenem 😅
2020. ápr. 9. 21:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A HP laptopban nvme SSD van, míg az ASUS-ban egy 5400 rpm-es HDD, szóval érezhetően lassabb.

Ha cseréled, akkor a garancia érvényét veszti.


A HP-ben több a RAM is, szóval összeségében én azt venném.



HP előnyei az ASUS-hoz képest:

- SSD, így gyorsabb

- 8 GB RAM

- 3 év garancia

- SD kártya-olvasó

- 2db USB 3.1

- Bluetooth 4.2

- Előre telepített eredeti Win 10 Home

- Billentyűzetet háttérvilágítással

- 220 nit fényerő



ASUS előnyei a HP-hez képest:

- microSD slot (viszont nincs normál SD slot, ami a HP-nek van és egy sima átalakítóval microSD-je is szintén)


Igazából valóban nem nagy a különbség és bármelyiket is választod, nem fogsz csalódni. Az SSD és a több RAM miatt a HP-t venném.

2020. ápr. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az árukeresős linken az Asus? Igaz nem azt néztem ki elsőre, de jónak tűnik, abban is SSD van.
2020. ápr. 10. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Az "Árukeresős" Asus és a "Notebook.hu-s" HP gyakorlatilag megegyezik specifikációkban!

Én már csak a márkab*ziságom miatt a HP-t választanám :D

2020. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
HP már csak az SSD miatt. SSD nélkül a Windows egy nagy ****...
2020. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül a HP mellett döntöttem. Amint tudom megrendelem 😊
2020. ápr. 29. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
A legjobb választás!
2020. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!