Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírja a...

Mit csináljak, ha nem bírja a szemem a gépezést? Piros lesz, kiszáradtnak érzem, és fáj a fejem tőle. Hogyan lehetne orvosolni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, nem vagyok kocka, s nem játékokkal szoktam foglalkozni a gépen.

Sajnos elég sokat kell mégis néznem a monitort, legalábbis magamhoz képest.

Szoktam természetesen szüneteket tartani, direkt figyelek a pislogásra, hogy ne merevedjen ki a szemem, nem tudom, hogy mennyire jön ide, de iszok rendesen vizet. (Ezzel is próbálnám a fejfájást elkerülni)


Mit tudok csinálni, hogy jobb legyen a szememnek ?

Uborkát (ha van itthon, s épp nem sali van belőle) akkor szoktam rá tenni.

Érdemes esetleg valami "zsíros krémet" rákenni, ami lassabban szívódik fel esetleg ?

Próbálom minél kevesebbet nézni, és levenni a fényerejét, de annyira, hogy azt ne kelljen nagyon fókuszálni rá.

Tehát, kicsit sötétebbre veszem, de nem tök sötétre.

A telefont, ha éppen azt használom, mindig messziről nézem.

Az a min. hogy 30cmről, de most is pl nyújtott kézzel írok.


Gondolom ez az én hibám, hogy nem túl erős a szemem, de nem is "edzettem" rá :D


Valami praktika van erre esetleg ?

Most is úgy van, hogy fájt a fejem az este, szintén a gépezés miatt, de nem vettem be semmit.

Csak kint nagy levegőket, meg vizet. (a só hiányra is gondoltam, de ettem sósat is :D)


Köszi, hogy elolvastál! :) :*



2020. ápr. 14. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Leírok egy nagyon durva PRAKTIKÁT: pislogj.
2020. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik munkatársam műkönny szemcseppet használ
2020. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 írok neked viszont egy nagyon durva praktikát: tanulj meg olvasni! ;)

5. sortól kezdtem el írni, hogy direkt oda figyelek a pislogásra.

Köszi a válaszodat azért! :)


2# köszi, lehet, hogy utánanézek ennek a szemcseppnek.

Már gondoltam rá, hogy veszek valami ilyesmit.

Ha van még valami, akkor jöhet! :)

2020. ápr. 14. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
kend be kocsikenőccsel.
2020. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Bármelyik optikában vagy gyógyszertárban adnak Neked műkönnyet, megér egy próbát.Az égető érzés oka valóban leggyakrabban az, h kiszárad a szem. Írtad, h igyekszel pislogni, de lehet, h nem sikerül eleget, mikor a képernyőre koncentrálsz.

Viszont, nekem a fejfájás akkor jelentkezett, amimor gyenge volt a szemüvegem. Érdemes lenne szerintem majd egy optikust is felkeresned, ha a szemcsepptől nem múlna a panaszod, talán további tippeket tud adni a probléma kiküszöbölésére.

2020. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én egy fps kemény játékfüggő vagyok - ez alapján írom h

visine classic szemcsepp kell

meg ha úgy van fejfájás csillapító :)

2020. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Egy jó minőségű monitor is sokat tud számítani.

nekem annó hatalmas változás volt CRT -ről LCD -re váltani. A CRT -s korszak kínszenvedés volt, azt én se bírtam. 1 órán belül már szinte szúródott a szemem.


Bár feltételezem, te már folyadék kristályosról nyomod. Azon belül is vannak különbségek. Pl hogy egy régebbi CCFL háttér világítású és egy új flicker-free technológiával rendelkező LED háttér világítású monitorról van-e szó. Erről is van összehasonlítási a alapom, utóbbi tényleg jobb a szemnek.

2020. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!